Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvet hogyan tudom...

Francia nyelvet hogyan tudom jól elsajátitani?

Figyelt kérdés

2022 óta tanulom a francia nyelvet. Szintfelmérő alapján B1 szinten vagyok, heti 2x járok iskolába. Munka mellett nehéz tanulni és készülni napról napra.


Az írás és a kiejtés nem okoz gondot, a beszéd szó-szó, de megy. Azonban nem tudok hadarni.

Azonban sajnos többször keresem a szavakat a fejembe és néha magyarul sem jut eszembe, hogy mit szeretnék mondani :)

Próbálok olvasni francia nyelvű híreket, olvasmányokat; hallgatok francia rádiót és pl. az időjárásjelentést, városok bemutatását stb.


Az új szavak nem mennek a fejembe és a tervem az, hogy jól tudják beszélni franciául....


Kérlek adjátok tanácsot..ki hogyan jutott el arra, hogy gond nélkül beszéljen francia nyelven.


Sokat segített, hogy tavaly nyáron egy hétig voltam Franciaországban. Próbáltam kommunikálni francia nyelven, kedves és segítőkész volt mindenki.

Szeptemberben szintén elutazok, azonban most 10 napra és nem szeretnék belesülni a kommunikációba és angolra váltani pedig egyáltalán NEM! Ezt ti hogyan oldják meg?


Segítségeteket köszönöm.


40ffi



máj. 21. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj hadarni. Majd ha már biztosabban fog menni a nyelv és többet fogsz tudni, akkor automatikusabban fognak jönni a szavak. De ez nem jelenti azt, hogy hadarni kellene. A beszédedet azzal tudod javítani ha beszélsz.


Ha magyarul sem jut eszedbe, akkor nem franciatudásod a fő probléma. Ha valaki nem tud valamiről mondani valamit a saját anyanyelvén akkor idegennyelven sem fog tudni.


"Próbálok olvasni francia nyelvű híreket, olvasmányokat; hallgatok francia rádiót és pl. az időjárásjelentést, városok bemutatását stb."


Ez nagyon jó, miután ezeket megnézted/elolvastad foglald össze hangosan. Nem az a lényeg, hogy minél tökéletesebben, irodalmi franciával, hanem az, hogy beszélj és a saját tudásod próbáld előhívni. És itt ne használj szótárt.

máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nagyon jó hogy passzívan foglalkozol a nyelvvel, a megértés az már óriási dolog! Viszont próbálj meg aktívan foglalkozni, ugyanazokkal a dolgokkal amikkel most. Pl.: próbálj meg franciául kommenteket írni, összefoglalni az olvasott dolgokat. Ezt nem is feltétlenül muszáj írásban, elég szóban, a fejedben akár.

Az én franciatanárom azt a tanácsot adta, hogy próbáljak meg minden nap valami véletlenszerű dologról egy kis monológot tartani magamnak. Kinézek az ablakon, elmondom miket látok, mi jut eszembe, minél jobban el tudsz vonatkoztatni az "itt egy fa, ott egy piros autó" dologtól, annál jobb, de bármi segít.

Próbálj meg a monoton házimunkák (mosogatás, zuhanyzás stb) közben franciául narrálni. Miért mosod ezt a tányért, melyik kezeddel, hol és kik szoktak tányért mosni, ilyesmi.

Tényleg nem számít hogy helyes legyen, 'si' szabályokon és igeidő-egyeztetésen ne is gondolkozz egy pillanatra se,, törekedj a folyékonyságra és a szavak/témák változatosságára.

máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves hozzaszolásokat.

Sok energiát fektetek a tanulásba, nem könnyű napi 9 óra munka mellett.

Sikerélmény volt, mert kommunikáltam írásban franciákkal, posztoltam is facebookon franciául francia csoportokban, nem jelezték, hogy hibát követtem el.

Amikor tavaly szeptemberben a Riviérán voltam, ott is próbáltam a nyelvet használni. Sokan riogattak, hogy nem állnak szóba velem, de ez nem történt meg. Vásárlás és napernyőbérlés a tengerparton volt a szituáció.


Gyermekkoromban volt egy sorozat a Megperzselt szívek, nemrég néztem franciául ismét. Nem mindent értettem sajnos.

Dalokat is hallgatók, van amit értek.


Nyáron sajnos nincs suli, amennyiben tanít valaki nyáron, kérlek jelezzétek.


Azonban nekem ez még nem elégséges.

máj. 22. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy nem értettél mindent ha B1 a szinted. Csak szépen fokozatosan. Nem kell mindent rögtön tudni és érteni. Örülj minden kis haladásnak.
máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!