Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL német felsőfokú nyelvvizsg...

ECL német felsőfokú nyelvvizsgáról mi a véleményetek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Az ECL ről úgy tudok nyilatkozni,hogy nem tartozik a legkeményebb nyelvvizsgák közé,persze kihívás,de messze nem olyan mint egy DSD.Én 14-15 évesen kezdtem németet tanulni(német nemzetiségi gimiben),nulláról indultam,és ECL-felsőfokú feladatokat kb 10-11.ben gyakoroltunk,százával,szóval nem kemény.Lehet hogy csak a DSD után nem az,de sztem B2-es szintel letehető ez a felsőfokú...
2010. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

B2-es szinttel khmm?


Ez C1-es szintű, és jól kell tudni hozzá németül, ne becsülje senki alá, mert elbukja a pénzét..

2010. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
C1 és C1 között is van különbség hidd el,német nemzetiségin megtapasztaltam,mert 0.-ban heti 34 németórám volt...Hozzátenném hogy egy DSD-s C1 kb anyanyelvi szint körül mozog(nem hiába DeutscheSprachDiploma a neve),és ismerek olyan embert,aki valóban felsőfokon tudott németül,a sima feladatokat is vágta,80-85% körül,a DSD-n meg bukott,és kapott egy B2-es nyelvvizsgát...
2010. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A B2-m már megvan. azért is szemeltem ki ezt a nyelvvizsgát, mert egyszer a némettanárom hozott be nekem külön-feladatot órán.:D És ennek a felsőfokú feladatsora volt, és elég könnyen ment.

A pénzelbukásról meg annyit, hogy én már szívtam meg ezzel. Mindenki mondta, hogy jajj az ÖSD könnyű, nem olyan vészes, szótárat is lehet használni, szinte felesleges készülni is rá. Én meg hallgattam a sok marhára, elsőre nem is sikerült... 30.000Ftom bánta...:S

De amúgy köszi a válaszokat. :D

2010. nov. 9. 16:15
 5/17 anonim ***** válasza:
az ÖSD mondjuk erős:) annak ellenére hogy DAF-os,azért kemény
2010. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Vettem észre. Amikor már ott voltam. :D Mondjuk kicsit kötekedősek is voltak. Amit lehetett, azt igyekeztek jól lepontozni. :D Bár végülis valahol igazuk is volt. Mert, ha már valakinek nyelvvizsgát adnak a kezébe, az tudja is az adott nyelvet, ne csak úgy a kezébe pottyanjon egy nyelvvizsga. :D Csak nekem akkor és ott kicsit rosszul esett. :)
2010. nov. 9. 16:42
 7/17 anonim ***** válasza:
DSD szóbelin még azért is lepontozzák az embert,ha nem jó az intonáció,ha nyelvileg hibátlan,de lassú,vagy azért,ha tök jó szerkezeteket használ,de bizonytalanul,szóval a tudást is lepontozzák,szóval durva:S
2010. nov. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kellően megijedtem tőle, köszi. :D:D:D:D:D
2010. nov. 9. 16:51
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Az anyanyelvi szint egy nagyon erős túlzás volt.

Biztos nagyon jól kell tudni németül, de az anyanyelvi szint 20+ év kint élést jelent.

2010. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy én kérdezlek de ti hol voltatok ÖSD-n? Én Győrbe megyek majd január végén.
2010. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!