Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokú német nyelvvizsgáról...

Alapfokú német nyelvvizsgáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Februárig meg kell szereznem az alapfokú német nyelvvizsgát, egyetemi tanulmányok miatt... tudom, hogy nincs sok időm, félek is tőle kicsit. Olyat típust keresek, amelyiknél a legkönnyebb a szóbeli, mert sajnos azzal vannak problémáim. 4 éve érettségiztem, majdnem 80%-os lett, de azóta csak felejtettem...

1.Szerintetek sikerülhet a decemberi vizsga? (Addig folyamatosan tanulok)

2. Melyikre menjek, ahol könnyű a szóbeli? Ill. milyen témák kerülhetnek szóba rajta?

3. Vizsga után mennyi idő kell ameddig kiküldik, hogy a suliban igazolhassam, hogy sikerült?

Saját tapasztalatokat írjatok légyszi!

Köszi!


2010. nov. 19. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A decemberi már tuti nem sikerülne de a februári 1000% ha szorgalmas leszel. Én az origót mondanám de annak az írásbelije nehéz. a másik a telc: ennek mind2 része aránylag jó de talán ennek is az írásbelije nagyon sok szót igényel hogy meg tudd érteni a szövegeket.
2010. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
februárig meg kell kapnom a papírt, hogy sikerült, szóval muszáj a decemberire mennem.
2010. nov. 21. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
ajaj... az húzós. akkor vegyél 2 könyvet (és telcre menj mert abból könnyebben fel lehet készülni) de ne az akadémiai kiadótól inkább a klett-től és kezdődhet az intenzív tanulás. a szavakat nagyonnagyon tanuld!!!! ha vmi nem megy irj és szívesen segítek!
2010. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha érettségid meglett akkor ALAPfokúnak is meg kell lennie, kivéve ha nem csak bemagoltad akkor... Ha érted a nyelvet, tudsz kommunikálni vmennyire akkor nem elhet probléma
2010. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

érettségire kb semmit se tanultam, a szóbeli tételeket kidolgoztam, párszor elolvastam, ennyi.

szeretem a németet, értem is a nyelvtant, csak az utóbbi időben nem foglalkoztam vele annyira.

2010. nov. 21. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
első vok. hát igen ha a tudásod nem veszett el, akkor simán fel tudod eleveníteni de mihamarabb kezdj el gyakorolni. ha gondolod irj priviben és irt le az erősségeidet én meg elmondom h melyikre menj! és szivesen segítek is ha gondolod
2010. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!