Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mihamarabb fejlődni Angol...

Mihamarabb fejlődni Angol nyelvből?

Figyelt kérdés
Régóta tanulom az Angol nyelvet az iskolában, és egy sorozatot is megértek Angolul. Tegnap viszont rádöbbentem egy szituáció alkalmával, hogy nem tudok egy ép mondatot kinyögni/összerakni. Külön tanár nélkül, milyen módszerekkel tudnék fejlődni e-téren? 18/F
2010. dec. 11. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem, a beszéddel van baj, nem vagy spontán, stb.

Ha mindenképp tanár nélkül akarsz eredményt elérni (mert lehet társalgási órára járni), akkor továbbra is a filmnézést javaslom, ahonnan a gördülékeny beszédet agyban elsajátítod, és bevallom, én magamban beszéltem angolul, mikor senki nem volt otthon. Kommentáltam, hogy mit csinálok, vagy elmondtam, mit csináltam tegnap, és igyekeztem a sztoriba belefűzni az újonnan tanult szerkezeteket, fordulatokat (amiket filmekben hallottam pl.) Nekem sem volt pénzem különtanárra sajnos, de így nagyon jól ment a dolog, ha nem idegenkedsz tőle, hasznos lehet. Jó az is, ha a filmeket megállítod bizonyos részeknél, és elismétled, amit mondtak. Ezt érdekesebb fordulatoknál érdemes.

Nekem ma már felsőfokúm van, és nagyon jól megy a beszéd, egy angliai ismerősöm 1 hét ismeretség után tudta meg, hogy nem anyanyelvem az angol, és nagyon meglepődött :) Pedig én is így kezdtem mindent.

2010. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt elfelejtettem, hogy nekem erre azért volt szükségem, mert senki nem beszél a családban angolul. De ha neked van a környezetedben angolos, akkor tarthattok angol beszélgető időt, mikor átváltottok angolra. Mikor franciául tanultam, a bátyámmal tudtam beszélni franciául, és sokat segített. Az tulajdonképpen egy ingyenes társalgási óra, mégha egyikőtök sem profi.
2010. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat! Megfogadom a tippjeidet.
2010. dec. 11. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!