Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen számítógépes játékokkal...

Milyen számítógépes játékokkal gyakorolhatnám az angolt?

Figyelt kérdés
Főként RPG játékokra gondolok, ahol sok a beszéd, van felirat és esetleg bizonyos kifejezések jelentésére magától rájöhet az ember. Például én így ismertem meg a never mind, a citizen, vagy a customer szavak jelentését...
2011. jan. 15. 09:27
 1/9 anonim válasza:

Vannak CD-k és DVD-k is,amik direkt az angol nyelv elsajátítására vannak készítve.

Próbálj utánanézni egy-két boltban a városban/faluban és hátha találsz.

Ha nem,akkor neten nézz utána,de ott garantált,hogy találsz,neked valót.

De esetleg egy szótár mindig jól jön :)

2011. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én régen játszottam egy rövid ideig WoW-ot, és sokat tanultam belőle ;)
2011. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak erre készített ,,nyelvtanulós" szoftverek, kisfüzetek, de én pont azt szeretném, hogy szórakozás közben is tanulhassaok (ha nem is túl sokat, de) egy-két új kifejezést. Ráadásul a játékban hallott szöveg sokkal gyakorlatiasabbá teszi az egészet, mintha a szótárban a fonetikus jelekkel és egy felolvasóprogival próbálnám kibarkóbázni a helyes kiejtést...:D De egyébként szoktam ehhez hasonló dolgokkal is fejlesztgetni a szókincsem, de ha már lúd, akkor legyen kövér!:D
2011. jan. 15. 09:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tanulhassak.* :)
2011. jan. 15. 09:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg a WoWból tényleg könnyen rá lehet jönni még egy angol nyelvvel soha nem találkozott embernek is sok dolog jelentésére, mert ha ott a karakterünkön a páncél, akkor nyilvánvaló, hogy az armor szó mit jelenthet. Egyetlen baj van azzal a játékkal: nagyon addiktív, vagyis nehéz abbahagyni...:/
2011. jan. 15. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, én simán abbahagytam; annyira nem nagy szám szerintem. Próbáltad már egyáltalán, hogy így ki tudod jelenteni, hogy függőséget okoz? :D
2011. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, játszottam vele eleget, nyugi.:D És igen, nehezemre esett abbahagyni, bár annak főleg az is lehetett az oka, hogy ott az osztálytársaimmal órákon keresztül el tudtunk hülyülni, amiért persze első sorban nem a játék a felelős...:) De kinek a pap, kinek a papné... Vannak emberek, akik hamar le tudnak tenni bizonyos játékokat, és vannak olyanok is, akik hetekig képesek egészen értelmetlen dolgokkal is játszani...
2011. jan. 15. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem a Sims segített nagyon sokat.
2011. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sacred-ezz! Fantasztikus játék, az angol tudásom fele abból van, ugyanis ha nem tudom elolvasni akkor nem tudom mit kell csinálni :D igaz, ott a nyíl, ami mutatja merre menj, de akkoris sok küldetés lehetetlenség, ha nem olvasod el.
2012. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!