Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc, angol nyelvvizsga...

Telc, angol nyelvvizsga mennyivel nehezebb mint az érettségi?

Figyelt kérdés
nekem az érettségi olyan 76 % ra szokott meglenni...van esélyem a nyelvvizsgán?
2011. jan. 18. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Közép v emelt szintű nyelvvizsgán érted a 76%-ot?

Csak a pontosítás miatt. :D

2011. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jav. nem nyelvvizsgán, hanem érettségin a 76%?
2011. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
középszintű nyelvvizsga és érettségi gyakorlás ,mikor megcsinálunk egy komplett érettségis írásbeli-t, tehát a 76% ban nincs benne a szóbeli ..
2011. jan. 18. 22:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Ok. Azért kérdeztem mert nekem anno 80%lett végül az angol érettségim- bár akkoriban a magnóhallgatáson eget verően sokat buktam, mert arra nem készültem fel időben-.


Sajnos saját tapasztalatból én nem tudok írni, most készülök én is a nyelvvizsgára(telc), és van mit gyakorolni még. Egyedül tanulok.


Vannak fenn próbatesztek telc honlapján is van fent, csináld végig, és meglátod hogy sikerül, megmutathatod a tanárodnak is, hogy javítsa ki, ill mit tanácsol a számodra nehezebb részekre hogyan készülj.

Azért jó a telc, mert tudod milyen feladattípusokra számíts,be tudod gyakorolni őket, viszont a neheze, hogy kevés idő van a megoldásukra, nincs idő tötymörögni egy feladat fölött, hanem haladni kell.


Szóval még nekem is gyúrnom kell rá kicsit, de ha komolyan foglalkozol vele, meg tudod csinálni.


amiből én készülök:

- Dohár Péter- Kis angol nyelvtan, a nyelvtani részhez,

-Én megvettem a telc könyvét is, amibe nyelvvizsga feladatsorok vannak, de ez csak azért h tudjam miről szó- egyébként totál ugyanolyan típusok, mint ami fenn van a honlapján, szóval ez amúgy kihagyható-

-esl-lab.com a listening részhez

- és most akarom megvenni az 1000 questions 1000 answers-t a szóbeli részhez, plusz a szókincs miatt jól jön az olvasásnál is sztem.

Ja és még levélre gyakorlok, amit a tanárnak megmutatok.


Amúgy ahogy néztem az egyik feladatsort amit csináltam, 67,5% lett nekem, ez csak az írásbeli rész, még nincs a szóbeli, hallás.


Tehát: Van esélyed, én is kb ennyivel indultam neki, mint te most. Egyébként az érettségi után mondta is az angoltanárnőm, hogy nyelvvizsgázzak le! Ugyanannyi tudásom volt, mint neked most.

Csak átolvastam egy nyelvtankönyvet, a listeningre próbálok rágyúrni, mert az nálam sz@r, a levél nem vészes,

a szókincshez/szóbelihez meg most veszem a könyvet vkitől meg majd.


Tehát gyakorlás, és meg lesz az! ;)

2011. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

egyébként nekemis a listening a gázos :/ ott mindig elég sok pontot szoktam veszíteni ..énis majd azt a Telc feladatsorosat szeretném megvenni..

2011. jan. 19. 13:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Az érettségi nagyon könnyű szerintem. Én simán megcsinálom 95 %-ra legalább.

A nyelvvizsgém viszont csak 73% lett.

Mondjuk én ORIGO-n voltam, ami elvileg nehezebb mint a TELC.

2011. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én úgy tudom h az origo a legkönyebb..legalábbis nekem azt mondták
2011. jan. 19. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván a középszintű érettségi könnyebb, mint a nyelvvizsga, azt szerintem a kérdező sem gondolta, hogy a nyelvvizsga könnyebb lesz, mint az érettségi.


A középfokú nyelvvizsga kb az emeltszintű érettségi nehézségi fokához mérhető, ezért van az is, h az EMELT érettségi 60%-ától kaphat vki nyelvvizsgát.


Origo vs telc: Totál más felépítésű a kettő, nem is beszélve,teljesen más típusú mivel az Origo 2nyelvű, a Telc meg egynyelvű.( Én személy szerint az egynyelvűt többre tartom)

Attól, hogy neked az a könnyebb, másnak lehet az a nehezebb. Az origo mondjuk nem a legkönnyebb, de

akkor már belemegyek mélyebben én is :D :


Egynyelvűeknél a tudásra mennek rá, és nem szarakodnak a nyelvtani kivételeken- eszempontból igen, az egynyelvű könnyebb.


Origó: -a 2 nyelvű külföldön már nem nagyon létezik, mert ott mindenhol egynyelvű az elfogadott.

-Lehet h az írásbeli része nehezebb- az is inkább a pontozási rendszere miatt-, de ettől egyáltalán nem jobb, mint bármelyik más egynyelvű: Telc, ECL, stb.

-Ráadásul a szóbelije az origónak a legkönnyebb.


-A magnóhallgatás részénél eggyel többször hallgathatod meg a szöveget, mint az egynyelvű vizsgákon(= tehát ez a rész is könnyebb mint az egynyelvű).

-A kérdéseket magyarul teszik fel, és a válaszokat is magyarul várják rá. (Wtf???Miért magyarul? Külföldön sem magyarul kell elmagyaráznod)


"A legfőbb gond a vizsgával: nem illeszkedik a modern munkaerő-piaci követelményekhez, és nem való életben használható feladatokon keresztül mér."


Ha valakinek jobban megy a nyelvtan, a fordítás, és meghal szótár nélkül, akkor maradjon az Origónál, vagy más kétnyelvűnél. Ha megy a szövegértés és az írás, akkor egynyelvű.


Egynyelvű: minden angolul van és csak angolul. Az egynyelvű vizsgákon nincs fordítás, mivel eleve nincs semmi, ami a magyar nyelvhez kötné az idegen nyelvet. Ezért EGYnyelvű. Itt általában szótárat sem használhatsz - mint ahogy az életben sem.


Kétnyelvűt válassz akkor is, ha szótár nélkül meghalsz, és egyáltalán neki sem mersz állni egy angol szöveg elolvasásának.


Mindenki döntse el maga, melyik készségből jobb, és úgy válasszon.


Kb ennyi. Az első 3 válaszoló voltam. :D

2011. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
huh :D köszi :)
2011. jan. 20. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!