Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket válasszam: francia...

Melyiket válasszam: francia vagy német?

Figyelt kérdés

Most vagyok nulladikos egy angol kéttannyelvű iskolában. Jövőre egy újabb nyelvet kell választanunk, franciát, vagy németet. Még egyiket sem tanultam, csak a két idősebb testvéremnek van nyelvvizsgájuk belőle.

Én a francia felé hajlok, de ez még változhat.

Szerintetek, melyik éri meg jobban, melyik nehezebb...


2011. jan. 23. 21:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a németet választottam, és egy életre megbántam. Utálom.

De ezt csak te tudod eldönteni :)

2011. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a francia jobban tetszik, szebb a hangzása.
2011. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én tanultam mind a kettőt. Nem szeretem a németet, főleg a nyelvtan miatt. A franciának a kiejtése a mumusa. A tanárt kéne megérdeklődni, azon is sok múlik. A franciát szerettem, a németet imádtam eleinte, de csak a tanár személye miatt. Megváltozott, azóta nem szeretem, hiába van új tanárom, akivel nincs bajom.
2011. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Én franciát tanulok, már negyedik éve. Én szeretem, szép a hangzása, habár ez egyben (ahogy már írták) a nagy nehézség benne. A nyelvtanja helyenként bonyolult, de ha az alapokat megtanulod rendesen, utána könnyebb lesz és mivel hasonlít az angolra, ez segíthet. Németet nem tanultam, de az osztályom fele igen, s jópáran nem szeretik, nehéznek tartják az angol után.
2011. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Én a németet választanám. 10-ből 9 ember utálja, 1 imádja. Na én az az egy vagyok! Imádom a hangzását, a logikus nyelvtanát, a szavakat, a kultúrát, mindent! A francia nyelvet nagyon irritálónak találom, pedig tetszenek az újlatin nyelvek, kivéve a francia. Egyébként hallgass német és francia zenét, amelyiknek jobban tetszik a hangzása, azt válaszd. Ha fejlett a logikai érzéked, javaslom a németet, mert kell a nyelvtanához, ha nem akarsz vért izzadni.
2011. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kb. úgy vagyok, mint az előző, a németet imádtam, a franciát meg nem nagyon tudtam megszeretni, pedig amúgy nyelvmániás voltam, és mindig ötöseim voltak minden nyelvből. Te szépen megtanulod a ragozást, ők meg kiejtve elnyelik a ragokat, és akkor találgathatsz, hogy mit is mondtak. :-) De mind a kettő nagyon szép és hasznos nyelv, úgyhogy rosszul igazából nem választhatsz!

Egyébként mi akarsz lenni?


Ja, csókoltatom ezt az idióta gyíkot a szűrőért, hihetetlen, hogy milyen szavakat szűr ki meg fenyegetőzik a kitiltással, és miket enged át, majdnem sok benne az értelem, csak éppen mégsem.

2011. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Még valami: nézz körül, mit választanak az osztálytársaid. Ha valamelyik nyelvre sokkal többen jelentkeznek az okos és előrevivő emberek közül, és a másikra többen gyülekeznek a gyengék, akkor válaszd az erősebb társaságot, ha más szempontod nincsen, mert ott lesz jobb az oktatás, és hasznosabban töltöd az idődet.
2011. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azt mondják németet angol után tanulni nagyon nehéz, fordítva könnyű... Bonyolultabb a német, nehéz, de logikus a nyelvtani része. Sokaknak nehézség a helyesírása és az olvasása is.

Én óvodás korom óta tanulom, általánosban keményen tanultuk, középiskolába sehogy, akkor sokat felejtettem belőle. Most egyetemista éveim alatt összeszedtem magad és az emlékeimet, szakmai középfokot tettem belőle, és próbálom fejleszteni magam. Nekem megszokott, többet értek belőle mint az angolból :)


Azt válaszd, amit szívesebben tanulnál, mert annál nincs rosszabb, ha kényszerből kell valamit csinálni!

A gazdasági, üzleti területeken hasznosíthatod a német tudásod, a turizmusban is előnyt jelenthet.

Franciát az EU-val kapcsolatos szakoknál, munkákban kamatoztathatod.

A németet Európán belül sokan beszélik, Németország, Ausztria, Luxemburg, Svájc hivatalos nyelve.

A franciát Franciaországban, Svájcban, Afrika nagy részén, Kanadában beszélik, szóval többen, de kérdés te hol és mit akarsz majd dolgozni :)

2011. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én németet tanultam az angol mellett, én jobban szeretem, mint az utóbbit. Tény, hogy bonyolultabb a nyelvtana, ott van még a der die das is a fönevek előtt, a ragozás, a szórendek...de szerintem megtanulható, a kiejtése meg nem nehéz. Nekem a francia nagyon tetszik, szép hangzása van. Viszont ha már tanultál angolt és ott nem olyan jó a kiejtésed, akkor meg a franciával fogsz nagyon szenvedni. Nyelvtanát nem ismerem, de ismerősöm franciát tanul, azt mondta, nem olyan könnyű az sem. De jó, ha tudod, hogy több német cég van az országban, mint francia, és több országban is beszélnek németül.
2011. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
A francia szar, ahogy orrhangon krákognak, nekem nem jön be. Nálam a német a tuti :-)))))
2011. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!