Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú vagy angol...

Német középfokú vagy angol felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok. Angolból már megvan a középfokú nyelvvizsgám. 8. éve tanulom, sosem jártam magánórákra. A felvételinél pedig ugyanannyit ér egy felsőfokú nyelvvizsga mint 2 db középfokú. Németet 3. éve tanulok, igazából fogalmam sincs, milyen szinten lehetek, elég jó tanárunk van. Szerintetek melyik lenne a könnyebb? Egy középfokú német vagy inkább az angolt tanulni és abból csinálni egy felsőfokút? Előre is köszönöm!
2011. febr. 5. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Az angol könnyebb lenne.

Viszont az angol felsőfokot bármikor ugyanolyan könnyen le fogod tenni később is, sőt, akár még könnyebben, erasmusozol egyet és már meg is van, vagy csak olvasol, sorozatot nézel, szakirodalmat ásol...

Ellenben ha a németet nem rázod gatyába, akkor gyakorlatilag teljesen ki fog esni pár év múlva. Ha leteszed a nyelvvizsgát, és nem használod, akkor is elfelejted, szóval ha netán szükséged lesz rá, mindkét esetben újra kell tanulnod, viszont a nyelvvizsga sok szituációban "fegyvertény".

Az angolt nem fogod elfelejteni, képtelenség, a csapból is folyik.

Nekem egyébként tök ez volt a szituációm, valamikor ilyentájt ráfeküdtem a németre, júniusban nyelvvizsga kis mázlival, aztán tizenkettedikben még bepróbálkoztam egy angol felsővel is, írásbelim van, szóbelin diplomáciai öngyilkot követtem el úgyhogy az nincs, és azóta nincs is kedvem nyelvvizsgázni, bár állítólag vastagon felsőfok vagyok :DDD

Eddig a németnek vettem több hasznát, de egyszer meg akarom már csinálni az angolt is. Csak mindig van más fontosabb... egyébként jobb a nyelvvizsgákon középiskolában túllenni, egyetemen már nagyon viszket, ha időt kell rá szakítani.

2011. febr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, nem írtad hogy az angolt tanulod-e a nyelvvizsga óta. ha nem, úgy nehéz lesz, mert angolból középfokig eljutni nem nehéz egyáltalán, de középtől felsőfokig már nagyon nehéz. kb. még 1 vagy 2 év kéne "elvileg" hozzá, hogy felsőfokig eljuss.

a németet, gondolom ha jó a tanárod, akk szereted is. próbáld ki, írj egy szintfelmérőt a www.hatos.hu -n és meglátod, milyen szinten állsz. úgy emlékszem, itt azt adja ki, h melyik tanfolyamot kell elkezdened. itt megtalálod, hogy még mennyit kéne kb tanulnod: [link]

ne azt nézd, h mennyi modult, hanem h milyen könyvekből!

szóval szerintem német, mert 2 középfokú nyelvvizsgával többet érsz mint 1 felsőfokúval. és az egyetem alatt még meg tudod majd csinálni a felsőfokot akár mind2 nyelvből.

ha bármit nem értesz vagy nem megy, írj privit!:)

2011. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Német középfokút!


A középiskolában intenzív nyelvoktatásban van részed. Ilyen a későbbiekben enm nagyon lesz. Teremtsd meg a németednek is az erős hátteret. Felvételinél, állásinterjúknál, és a magánéletben is több hasznát veszed 2 nyelv minimum középszintű ismeretének, mint az angolod csúcsra járatásának.


Ha az alapok jók, bármikor tusz felsőfokot produkálni.

2011. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Akkor szerintem a német középfokúnál maradok, igazatok van, az tényleg hasznosabb lenne. Azt a linket is köszönöm, majd kitöltöm, már nagyon kíváncsi vagyok, hogy hol tarthatok belőle :)

2011. febr. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!