Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egy ECL német...

Mennyire nehéz egy ECL német középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Milyen feladatok vannak benne? Tud valaki vmi konkrétumot mondani és tapasztalatokat?
2011. febr. 7. 09:38
 1/9 A kérdező kommentje:
igazából a TELC-el szeretném összehasonlítani
2011. febr. 7. 10:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Múlt decemberben voltam német középfokon (ECL).Van két szövegértés,két fogalmazás,két hallás utáni értés +szóbeli.Nekem a hallás utánit kivéve minden 90% felett lett.Szerintem,ha van egy jó (magán)tanárod,akkor nincs min paráznod.Én azt javaslom,a hallás utáni értésre feküdj rá,nekem az volt nehéz.A szóbeli meglepően könnyű voltam,montam kb.5-10 mondatot,aztán viszont látásra (én azt hittem egész oldalakat le tudok majd darálni).Ha mindent rendesen tudsz,nincs mitől félned.Válaszolva a kérdésedre:szerintem nem volt nehéz.
2011. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A szóbelin fel kell mondani egy témát, amit előre megtanultál vagy párbeszédet kell folytatni valakivel? Ha témát, abból hányat?

Köszi a válaszodat!

2011. febr. 7. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
A szóbelin úgy volt,hogy bementünk ketten,volt egy rövid bemutatkozás (kérdés-válasz).Utána mondott a vizsgáztató egy témát,arról kellett külön-külön pár mondatot mondani.Aztán kaptunk képet,pontosabban több kicsit,azokról kellett beszélni,az is csak pár mondat volt.Tehát két témát kapsz,az egész kb.15-20 perc,úgyhogy ne izgulj.Ha van még kérdésed,szívesen válaszolok:)
2011. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és ne úgy képzeld el,hogy majd felmondasz egy egész megtanult szöveget,mert arra nincs időd.Emeld ki a legfontosabb 5-10 mondatot és profitálj abból!Amúgy mikor nyelvvizsgázol?
2011. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én most a telcet csinálom, de elég nehéz:S

A szóbelivel ott nem volt gond (kivéve a hallott szövegértéssel), de az írásbeli az elég húzós:S

azt mondták nekem, h az ECL könnyebb mint a telc, de félek, hogy ott meg a szóbeli nagyon nehéz, nekem inkább az a gyengém:S

2011. febr. 8. 12:04
 7/9 A kérdező kommentje:

szóbelin nagyon odafigyelnek, hogy nyelvtanilag helyesen mondod e? Telcen csak az volt a legfőbb szempont, hogy egy német anyanyelvű ember megértené e azt amit mondani akarsz. Ezért volt egyszerű.

szerinted érdemes lenne megpróbálni az ecl-t? - még nem kaptuk meg a telc eredményeket, de nem kecsegtetem magam hiú reményekkel:S mondjuk arra még nem voltam eléggé felkészülve, egy hónapja volt, azóta folyamatosan tanulom a némete

2011. febr. 8. 12:07
 8/9 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

Először is Telc-féle nyelvvizsgáról nem tudok nyilatkozni,mert én olyanon nem voltam és nem is megyek (remélem).A decemberi volt életem első nyelvvizsgája,úgyhogy nem vagyok valami rutinos.Hát azt mondod,hogy a szóbeli a gyengéd.Akkor helyesbítek,feküdj rá arra,ha a hallás utáni jól megy,ne félj attól.Szerintem,ha jól fel vagy készülve,akkor próbáld meg az ECL-t,a szóbeli nem olyan vészes.Nézik persze,hogy nyelvtanilag helyes-e,amit mondasz,de nem csak azt.Például szerintem mondj nekik pár szép hosszó,"felsőfokra" való szót,attól tuti beájulnak.Az egész mondjuk vizsgáztatófüggő,azt így előre nem lehet kiszámolni,hogy ki lesz.Nekem pédául jófejek voltak,legállábis nekem annak tűntek.Hidd el,nincs miért izgulni,lesz,ami lesz,én úgy mentem be,ha nem sikerül,akkor sem fog felkötni senki.Azt csak te tudhatos,milyen szinten megy az anyag.Nekem a magántanárom szokta azt javasolni,hogy tényleg csak akkor menjek,ha biztos vagyok a dolgomban,ha kell,várj még két hónapot,de ne ugorj fejest a mély vízbe!(Nekem pl. nincs feles 20.000 egy nyelvvizsgára.)Ha Telc nem sikerült (bár a reményt soha ne veszítsd el),akkor utána úgy vállald be az ECL-t,hogy tudod,hogy te mindent megtettél,amit tudtál,akkor nyugodt lelkiismerettel mész oda,nem úgy,hogy jaj,ez se megy megy meg az se megy!Nem tudom,hogy mennyire vagy izgulós,de én nagyon.Én azt hittem,szóbeli előtt el fogok rohanni vagy elájulok vagy nem tudom...és utána tök jó érzés volt úgy kijönni,hogy hú,nehezebbre számítottam!

Amúgy jó lenne,ha írnál valami közebbit magadról,hogy hány éves,hány éve tanulod a németet és milyen szinten,talán többet tudnék segíteni.

(Én amúgy L/16,júniusba páylázom a felsőfokot)

Hidd el,csak akarnod kell és menni fog!Én szorítok:)

2011. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már elég elavult a kérdés, de aki esetleg most talál rá erre a kérdésre, annak szól a hozzászólásom.

Én júniusban voltam idén német középfokún ECL rendszerben.

Összességében 70 százalékos lett, a beszéd és a hallás egyértelműen jobb lett nekem, mint az írásbeli, de a lényeg, hogy meglett az is.

A levéltémák és a szóbeli témák alapjába véve összefüggenek. Én azt tanácsolom a levélnél, hogy minél több szót, szinonimát alkalmazz, lehetőleg nyelvtnailag bonyolult és összetett mondatokat alkossatok, amennyiben azt a szövegkörnyezet megköveteli. Rengeteg német kifejezés sem árt a levélbe beletenni. A helyes megszólítás, dátumozás és elköszönés is sokat számít. Mindenképpen írj 210-220 szót, de ne sokkal többet, mert elvileg pontot vonnak le.

A szövegértési feladatnál pedig nem az a lényeg, hogy megértsd az egész szöveget, hanem tudj KIEMELNI lényeget, ami a válaszhoz szükséges. Javaslom, előbb olvasd át a kérdéseket és utána láss hozzá a szöveghez. Ha beillesztős feladat van, akkor sokat segíthet a szórend és az igekötők is, de van becsapós itt is!

A magnónál a lényeg, hogy értsd a szöveg lényegét, ahol kérdezz felelek (riport, interjú) szöveg van, ott azért könnyebb szerintem, mint amikor folyamatosan mondja a szöveget.

A beszédnél pedig felmondod egy felvevőre a neved és a számod utána bemutatkozás, feldob egy témát, elmondod amit tudsz, pár jól összeszedett mondatot, utána pedig kérdezgetitek egymást a pároddal.

A képleírásnál elmondod mit látsz a képen, asszociálod egy témával és ennyi.


Szerintem egy pár hónapos intenzív készülés (ternészetesen haladó szintről) elegendő a sikeres vizsgához.


A TELC-nél a magnónál igaz-hamis állításokat kell csak eldönteni, de a többi rész nehezebb úgy tudom.

2013. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!