Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki készül felsöfokú kétnyelvü...

Ki készül felsöfokú kétnyelvü nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

szeretnék tapasztalatot hallni, h h készültök , h gyakoroltok ilyenek.


nekem a szókincs az amit fejlesztenem kell az olvasásértéshez és azt németesebben tudjak fogalmazni.


2011. febr. 19. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én középfokú egynyelvűre készülök, de egyik osztrák kolleginám szerint mehetnék felsőfokúra ha megtanulnám a nyelvtant, mert olyan sok szót ismerek. :P


Szókincsfejlesztés DVD-vel:

Bolhapiacon veszem a német nyelvű DVD-ket. Gondolom lehet letölteni is ilyen filmeket, nem vagyok egy torrent-guru, de gondolom lehetséges. :P

Elkezdtem a 6 éveseknek szóló családi filmekkel és mesékkel. (mesékkel vigyázni, van olyan ami totál kudarcélmény, tele van valószínűtlen szavakkal). Aztán folytattam természetfilmekkel, befigyelt horror és sci-fi, és a tévében főzőműsor, valóságshow...stb. Nagyon nagyon sokat segített a szókincsbővítésben.

Néha megállítom, és megpróbálom visszamondani, megmagyarázni németül, hogy mi is történt az elmúlt 20 percben. :D


Nekem az olvasás nehezebben megy, amúgy sem vagyok rászorulva, inkább beszélnek kell az életben németül, úgyhogy ezt is gyakorlom. Itt az interneten. Fórumok, és a gyakorikérdésekhez hasonló oldalakon. Itt válaszolni is kell, és ez megint csak kommunikáció. És van visszajelzés is. És rengeteg köznyelvi kifejezést lehet megtanulni, ami az életben nagyon hasznos, hogy ne hangozzon a beszéd olyan turistásan idegenül.


Minden nap felírok magamnak 10-20 kifejezést és megtanulom. Nekem az jött be, hogy mondatokban tanulok. Így megmaradnak bennem az igék vonzatai is.


Azt javaslom minden héten más-más témát vesézz ki részletesen. A leggyakoribb nyelvvizsga témákra gondolok. Család, munka, egészség, táplálkozás, sport. És ne csak a családodról beszélj, hanem válásról, élettársi kapcsolatokról, árva gyerekekről, családon belüli erőszakról, és minden ami ide tartozik. Tényleg kell egy hét egy témára így. (legalább is nekem kell, munka meg háztartás mellett napi 2-3 órát tudok erre szánni, és azt sem egyhuzamban).

2011. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is felsőfokúra készülök németből. Ha esetleg van kedved velem gyakorolni kérlek írj privit.
2011. febr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!