Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok ECL angol középfokú nyelvvizsga önálló tanulásához?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Oxford angol nyelvtan könyv, jó vstag tele van nyelvtani szabályokkal, feladatokkal, megoldókulcsal az önálló ellenőrzéshez. :)
2009. febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ECL vizsgaközpontnak van vizsgafeladat gyűjteménye.. nézd meg a honlapon, vagy a könyvesboltokban
2009. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyit mondok, hogy ez a nyelvvizsga tényleg készségeket mér, nincs benne konkrét rákérdezés a nyelvtanra, nincs is ilyen vizsgarész. A szövegértésre úgy tudsz legjobban készülni, ha rengeteg angol nyelvű oldalt nézegetsz/újságot olvasol/könyvet olvasol szótár NÉLKÜL! Válassz igazi szövegeket, ne nyelvtanulóknak írtakat, mert nem könnyű a vizsga sem. Írj leveleket otthon, sokat és javíttasd ki egy tanárral vagy angolul jól tudó ismerőssel. A szóbelire pedig fogjatok össze egy baráttal, kérjétek egymást partnernek a jelentkezéskor és gyakoroljatok együtt sokat a vizsga előtt az előre megadott témakörök szerint. A hallásutáni rész tényleg húzós, de meg lehet csinálni, a lényeg, hogy ne pánikolj, ha nem értesz valamit, hanem figyelj a szövegre sokkolás helyett, mert az segíthet kikövetkeztetni a "homályos" részket. Sok szerencsét! Nekem elsőre sikerült, pedig azt hittem megbuktam, de 82%os lett összességében.
2009. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, valamit kihagytam. A szóbelin arra buknak, ha választékos vagy. Ne mond, hogy good, bad, get, go. Keress szinonimákat és azokat alkalmazd. Valamint ne mondd, hogy "It WAS good." A létigét is kerüld (persze, ha nem a nyelvtani szerkezet része) Mond, hogy I found it amazing/fascinating. Ilyesmi. I think helyett, I guess, The way I see, In my point of view stb. Választékosan. Ez a lényeg. Nem kellenek körmondatok, légy rövid és velős, és kápráztasd el őket szinonimákkal.
2009. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Az írásbeli már sikerült, mostmár csak a szóbeli kell, októberben újrapróbálom.
2009. aug. 3. 08:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét! Ne aggódj, velem nagyon kedvesek voltak és segítőkészek!
2009. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!