Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 150 német szót (van köztük...

150 német szót (van köztük egy-két kifejezés is) hány nap alatt lehet megtanulni, napi mennyi tanulással?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind ismeretlen?

Akkor ha napi 3x 20 percet tanulod (jobban megmarad, ha többször kevesebb időt szánsz rá, mintha egyszer leülsz 5 órára) szerintem egy hét.

2011. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ ,hogy milyen a memóriád.Én tegnap 60 perc latt tanulam meg 40-et,szintén németből.És úgy gondolom,hogy 20at még simán hozzá tudtam volna tanulni.Így pedig ha nagyon sürgősen kell,akkor szerintem 2 nap alatt meg lehet tanulni,bár tényleg igyekezni kell.
2011. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Heló

Nem tudom mennyi időd van rá de én a következőt ajánlom. Ha van kb 2 heted akkor így csináld: az első nap megtanulsz 10 szót, de úgy hogy az tényleg jól tudd. A második nap megtanulsz megint 10 szót de megintcsak úgy hogy az jól menjen, és közben hozzáveszed az előző 10 szót.A harmadik nap ugyanez 10 új szó folyékonyan és közben hozzáveszed az előző 20 szót. Ezt csináld így folyamatosan és meglátod a végére már 150 szót kapásból tudni fogsz. De ehhez tényleg idő kell. Ha nincs ennyi időd akkor csináld úgy ahogy az első hozzászoló írta:) jó tanulást

2011. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha mind tök ismeretlen, akkor én úgy 1,5-2-2,5 ÓRA alatt tanulok meg 150 szót.

Egyetem óta nagyon kifejlődött a memorizáló képességem. Akkor vizsgaidőszakonként jó ha egy hete van az embernek, hogy 200-300 oldalt bevágjon.

Mondjuk az igaz, hogy amire azóta nem volt konkrétan szükségem, arra több év távlatából már csak homályosan emlékszem.

2011. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
megy mostanában valamelyikőtök nyelvvizsgázni németből?
2011. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
én ha tanulok egy szót 2 perccel számolok, mert közben ismétlek is, hogy meg is maradjon a memómban
2011. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én megyek szombaton nyelvvizsgázni.:D
2011. ápr. 13. 21:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem. Tavaly tavasszal már voltam TELC-en középfokún. Bár többen próbáltak rábeszélni, hogy menjek felsőfokúra is. De úgy érzem most inkább fontosabb, hogy az angoltudásomat is felfejlesszem legalább a mostani német szintemre. (Állásinterjúkon is mindig kivétel nélkül ezért utasítanak vissza, mert még nincs angolból középfokúm. A német meg nem érdekel senkit. :( )
2011. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 óra hossza, ha rá tudok koncentrálni. (Angol után, olasz mellett tanulom a németet 30 évesen.)
2011. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetemistaként 150 szóra max 2 órát szánok rá(ez alatt csak erre koncentrálok). Ha nagyon alaposan megakarom tanulni, akkor 2x2 óra(2 nap alatt), ez a max.
2017. ápr. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!