Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le lehet e tölteni valahonnan...

Le lehet e tölteni valahonnan a korábbi évek nyelvvizsga feladatait? (TELC B2)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A nyelvvizsgákon ugyanazok a feladatok vannak évek óta, a telcnek nagyjából 10 feladatlapja van, azokat kombinálják, cserélgetik. Nem is kell több.

2011. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ezeket ezek szerint titokban őrzi őket?


És akkor milyen feladatokat gyakoroljak, amik a legközelebb van a B2-hőz? Az érettségi emelt és közép között van ez a szint, így az emelt sok, a közép meg kevés lenne.

2011. ápr. 10. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
az emelt nem sok. az a hivatalos B2 szint. az más kérdés, hogy a gyík-nyelvvizsgák(akik a pénz behajtására és a semmittudás igazolására mennek szintje talán nincs B2-es... bár a TELces írásbelin sokakat meghúznak , talán a szövegértés miatt. de épp ezért jó gyakorolni az emeltérettségikből, vagy veszel szépen telces gyakorlókönyveket, azért hogy lásd a feladattípusokat. de azok nehézsége nagyonnagyon eltér a nyelvvizsgáétól(tapasztalat, én is TELC b2-n voltam sajnos, felsőfokot viszont már nem itt csináltam)
2011. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A telces gyakorlókönyv nagyon egyszerű, azt tényleg csak arra használd, hogy lásd, milyen feladatok vannak. Attól 8x nehezebb lesz a vizsga...

Az a legjobb, ha nehezebb feladatokat csinálsz, mert azzal fejlődsz a legtöbbet, azzal nem nyúlsz mellé, ellenben ha könnyűkkel gyakorolsz, azzal már igen. Train hard, fight easy... : )

Én anno felsőfokú feladatokat is csináltam középfokra, nem bántam meg.

2011. ápr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!