Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú szóbeli nyelvvizsgán...

Középfokú szóbeli nyelvvizsgánál mennyit számít a nyelvhelyesség?

Figyelt kérdés
Mi van, ha nem jól ragozok és nem tartom a szórendet?
2011. ápr. 10. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jól ragozol, akkor harapd el a ragokat, vagy tanuld meg őket, de inkább mindkettő. A szórendet meg gyakorold, olvass és írj sok szöveget.
2011. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De melyik a jobb verzió, ha lassan, szaggatottan, de helyesen beszélek, mert agyalok a szórenden és a ragozáson, vagy ha gördülékenyen, de hibásan?

Tudom egyébként a szórendet is és a ragozást is, de szóban valahogy nem megy...1 hét alatt meg nem hinném, hogy összejön, ha 7 év alatt nem ment.

Köszönöm a válaszod egyébként!

2011. ápr. 10. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha látják rajtad, hogy magabiztos vagy, és jókat mondasz, akkor biztos, hogy nem fogsz meg bukni, de azért az a biztos, ha a szórended is oké. De amúgy a tartalom meg az előadás előtte van a nyelvhelyességnek. Sok sikert a vizsgához amúgy. Milyen fajtára mész?
2011. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

TELC-re megyek szombaton.

2011. ápr. 10. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tanárom azt mondta egyszer, inkább beszéljek össze-vissza és mondjak sok dolgot, ami csak eszembe jut, mint hogy agyaljak és dadogjak és alig mondjak valamit.

Ha látják, hogy tudsz beszélni, meg tudod értetni magad, érted a visszakérdést, tudsz rá reagálni, látszik, hogy nem betanult monológot mondasz, hanem tényleg azt, ami jön, akkor nincs gond.

Pontozzák a kiejtést, a hangsúlyozást, a szókincset, a megfelelőséget és még nagyon sok minden mást is. Szóval nem kell parázni! :) Ne légy görcsös, az a lényeg :)

2011. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szóbeli nyelvvizsgán (főleg alap és középfokon) az a lényeg, hogy ki tudd fejezni magad és meg tudd értetni magad, valamint a feltett kérdéseket értelmezni tudd. A ragozás, a mondatöszetétel csak másodlagos. Én alapnyelvtannal és stabil szókincs birtokában mentem nyelvvizsgázni. Én is hallottam a nyelvtani hibáimat (és még millió lehetett, amit nem) és mégis meglett az alap és a közép is angolból, olaszból.


A nyelvhelyesség felsőfokon már keményebb és jobban előtérbe kerül.

2011. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2011. ápr. 11. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen lett végül?

Sikerült?

2013. márc. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!