Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszosok! Meg lehet tanulni...

Olaszosok! Meg lehet tanulni olaszul otthon, egyedül?

Figyelt kérdés
Beszédre lenne ember, csak ő nyelvtant nem tudja elmagyarázni. Érdekelne, mely nyelvkönyvek a jók. Elsősorban olyanokra gondoltam, amelyek kétnyelvűek, hogy elmagyarázzák a nyelvtant érthetően. Korábban tanultam latint, lehet, hogy az segít majd valamit. Szerintetek 2-3 hónap alatt meg lehet úgy tanulni/begyakorolni a nyelvtant, plusz szókincs, hogy az már használható legyen?
2011. máj. 12. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az olasz az elején elég könnyű, szabályos. Akár a szótár hátuljában lévő összefoglaló is elég a nyelvtan tanulásához. Viszont a végére vért lehet izzadni vele, és szerintem tanár vagy anyanyelvű nélkül nem is lehet fejlődni.
2011. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet tanulni. A neten is rengeteg anyag van. Ajánlom az Espresso vagy Progetto könyveket. Nekem ez tetszett, sokaknak nem. Próbálkozz mi tetszik :)
2011. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Pons-könyvek sem rosszak. Komplett csomagban van hozzá kisszótár meg cd is. Ezen kívül a Chi la dura la vince c. gyakorlókönyv is elég jó. Egyébként az olasz nem olyan könnyű, mint amilyennek sokan mondják. (Jó a nyelvérzékem.) Ha nem tanárral tanulsz, akkor neten mindenképp nézz anyagokat, főleg hallgatást. Sok sikert! :-)
2011. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. :)
2011. máj. 12. 22:09
 5/5 anonim válasza:
Pons-os könyvek nagyon jók.Az ELO is jó.
2013. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!