Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeptembertől megyek szakmára,...

Szeptembertől megyek szakmára, eddig németet tanultam, ha én most bejelölöm választott nyelvnek az angolt szakmai nyelvnek, mennyire leszek hátrányban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Barátnőm is szakmát tanul (pénzügy), és náluk az első évben már az érettségin elvárt tudást kérték, szóval legalább a nyelvtant tudd, és egy kevés szókincsed legyen, különben nagyon le fogsz maradni. Barátnőm szerint ott már nincs olyan hogy megkérdezed az alapokat, mi hogy van, de gondolom iskola és szakma válogatja, barátnőm felsőfokú képzésre jelentkezett.

Szóval jobban járnál a némettel ebből a szempontból, de ha mindenképpen angolt szeretnél tanulni, akkor esetleg ha van rá lehetőséged akkor különtanár segítségével menni fog.

2011. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha eddig egyáltalán nem tanultad az angolt, akkor nagyon nagy hátrányban vagy, de ez függ attól is milyen szinten fogsz tanulni és mit.

Pl ha főiskolán szakmai nyelvvizsgát követelnek, azt nehéz lesz letenni semmi előtudás nélkül, viszont ha csak pár szemeszteren keresztül tanulod, és egy jó alapfok az egész, akkor simán belevághatsz.


A nyelvvizsgához még annyit hozzáfűznék, én tanultam 3 évig angolt, majd tanfolyamra és magántanárhoz is jártam, mégsem sikerült elsőre a szakmai B2... :S

Németből pedig egyből átmentem, 12 évig tanultam előtte.

2011. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!