Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi,...

Emelt szintű angol érettségi, mint kiskapu?

Figyelt kérdés

Nincs nyelvvizsgám, ha tudnám is a nyelvet, akkor rég lenne.

22 éves leszek, és voltam már nyelvvizsgázni 2x.


A középszintű érettségi és a középfokú nyelvvizsga színvonala nem ugyanaz, mert mindenhol azt olvasom, hogy az emelt szintű érettségivel egyezik inkább meg.


Írásbeliből a fogalmazásaim 55-65%-osak, az olvasott szövegértésem 15-25%.......


Szóbelim szóban 60%, a magnóm 30%......


Nyilván ilyen szar eredményekkel nem érdemes nyelvvizsgázni menni, de mivel már érettségiztem is középszinten és próbáltam a középfokút, lehet hogy érdemes bevállalni az emelt angol érettségit, mert az alapból plusz pontot is hozna, és annyira nagyon gáz nem lenne, ha szar lesz, mert nálam inkább a magyart és a törtit számítják be, mert olyan jellegű a szak amire mentem, szal 1 próbát megérne szerintetek?

Árban is ugyanott van, és októberben mehetnék is.


2011. máj. 16. 20:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs egy középiskolával tanulói jogviszonyod, akkor az érettségi fizetős. Jelen állás szerint egy emelt angol 22 ezer Ft...

Azért van veszteni való.

Már bocsánat, de ha egy közép angol 60%-ra sikeredik, az nagyon gyenge eredmény, mert brutálisan könnyű.

Szóval nem ártana még tanulni 1-2 évet angolul...

2011. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!