Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik szláv nyelvet tanulnak!...

Akik szláv nyelvet tanulnak! Befejezett-folyamatos ige közötti külünbség?

Figyelt kérdés
Én konkrétan horvátul tanulok, és nem értem mikor melyiket kell használnom...a magyarázatokat általában értem, de használni már nem tudom őket:( nem tudom mikor melyiket kell használnom. Tudnátok tanácsokat adni, segíteni ebben?
2011. máj. 17. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Horvátul nem tudok, de oroszul igen.

Nekünk annó úgy magyarázta a tanár, hogy ha a cselekvés célja a fontos, akkor befejezett, ha a folyamata, akkor folyamatos. És persze vannak speciális szabályok. Oroszban pl: ismétlődő cselekvésnél folyamatos, tagadásnál, tiltásnál is, felszólításnál általában folyamatos satöbbi.


Nem tudom milyen szinten vagy a nyelvvel, de ha már nem vagy totál kezdő, akkor olvasnod kell idegen nyelven. Irodalmat, újságokat, akár a neten. Minél többször látod, hallod a kifejezéseket, annál jobban rá fogsz érezni a használatukra. Mert általában egy beszélgetés közben az ember nem kezd el azon filózni, hogy ez most folyamatos vagy befejezett, hanem nagyrészt érzésből fog ez majd menni. Csak sok gyakorlás kérdése az egész.


Hajrá, és jó tanulást!

2011. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még kezdő vagyok! De nagyon szépen köszi a válaszod!
2011. máj. 18. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!