Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hyogyan lehet otthon felkészül...

Hyogyan lehet otthon felkészülni B2es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Goethenél szeretnék egy német nyelvvizsgát tenni!

Itthon készülnék de azt sem tudom hol kezdjem :(!

Ha valakinek van tapasztalata ezzel a nyelvvizsgával kapcsolatban vagy bármilyen anyaga amiből készülni lehet akkor szívesen várom a segítséget:D


2011. máj. 24. 13:51
 1/4 anonim válasza:
100%
középfokú nyelvvizsga ugyanazon a szinten van mint az érettségi (sőt nekem jobb lett a nyelvvizsga), szóval szerintem tölts le nyelvvizsga meg érettségi feladatsorokat, úgy betudod lőni, hogy mire van szükséged
2011. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :) Rajta vagyok
2011. máj. 30. 10:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ilyen kérdés van már ezen a fórumon... Azokat is megnézheted válaszért. Némettel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy talán annyival nehezebb, mint az angol, hogy egy angol középfokú szinthez kb. 400 óra intenzív tanulás, némethez 800-1000 kell (a nulláról, intenzíven). Nem tudom, milyen szinten vagy? Mert ha már tanultál valamit németből, akkor már biztosan tudod magadtól is, mik a hiányosságaid, mik azok, amiket fejleszteni kell. Hozzáteszem, ha nyelvvizsgát akarsz (és nem elsősorban a tudásra mész, mert nem ugyanaz), akkor ajánlom azt, hogy kiválasztasz egy nyelvvizsgahelyet, ahol vizsgázni szeretnél, és a honlapjukról letöltesz mintafeladatokat, megoldókulccsal.


Egy jó nyelvvizsga sikere tapasztalataim alapján inkább múlik azon, hogy hogy mennyire gyakorolsz be teszteket, mivel az agyad rááll a logikára, és logika alapján is meg lehet oldani ezeket. Persze, jobb tutira menni, hogy kb. mindent betanulsz. Ez alatt értem azt is, hogy megnézel mondjuk a levélírós részhez mintafeladatokat (hivatalos/baráti), és konkrétan bemagolod ezeket. Persze, nem biztos, hogy pl. pont Praktikantestelle témát kapsz hivatalosra, lehet, hogy panaszlevél lesz, de a formula miatt sokan bemagolják. TELC szóbelin pl. többször tapasztaltam azt (ott ugye meg vannak adva előre , mik lehetnek a prezentációs témák), hogy sokan előre kidolgozzák és bemagolják a szóbeli tételeket. A legtöbb embernek a felkészüléskor a legnagyobb problémát a szóbeli jelenti, mivel nincs kivel beszélgetni. Németben annyival jobb a helyzet, mint az angolban, hogy a kiejtés és az írás eléggé passzolós, tehát ha egyedül készülsz fel a szóbelire is, talán könnyebb lehet, mint ha csak írás alapján készülnél fel pl. angolból. Pl. TELC szóbelin eléggé pörgetik a dolgokat, gyorsan kell tudnod a reagálást, mert elég sok szóbeli feladat van és tartani kell az időt.

Az utolsó, a legfontosabb, ami kell a vizsgához, a szerencse. Nem vicc, engem buktattak már meg 1 ponton, utána 3 ponton... úgy, hogy olvasott szöveg értése németből nekünk akkor (évekkel ezelőtt) a német textiliparról szólt.

A hallott szöveg értését általában mindenhol egyben pontozzák a szóbelivel, tehát, ha a magnós dolog annyira nem sikerül, talán még feljavíthatod a beszédkészséggel.

2011. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. máj. 30. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!