Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki eltudná nekem magyarázn...

Valaki eltudná nekem magyarázni hogy kell angolul írni?

Figyelt kérdés

Csak annyit kérek, hogy jó lenne ha érthetően elmagyarázná nekem az angol nyelvtant. Milyen sorrendben kell mondatokat összerakni, mi kerül előre mi a második szó stbstb...

tagadásokat is szívesen megtanulnám.

a "Can"-el kezdődő mondatok mit jelentenek?

és a "Do/Does"??

Present simple present perfect stb mit jelentenek? mik azok? Köszönöm előre is


2009. márc. 18. 21:42
 1/10 anonim válasza:
85%
angol nyelvtankönyvet próbáltál már átnézni,vagy vannak olyan szótárak is amik kellően leírják a nyelvtani szabályokat.Mihez kell?h megérts vmi szöveget v kommunikálni akarsz,vagy csak suliszinten akarod megérteni(dolgozat)?
2009. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Szia,


Szóval néhány mondat terjedelemben mégsem lehet elmagyarázni az angol nyelvtant. Ezt mégis hogy gondoltad?


Iratkozz be egy nyelviskolába, vagy csak keress egy magántanárt, és akkor igényeidtől függően néhány hét/hónap alatt meg tudsz tanulni sokmindent. Vagy legalább kölcsönözz egy nyelvtankönyvet és olvasgasd. Én is úgy kezdtem.

2009. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

helo.én középiskolában tanulom az angolt.néhány dolgot kb középiskolás" szinten eltudok mondani..nemtom menynire lesz érthető de megpróbálom . a normális sorrend 1)Alany (én te ő, john.mary..stb..személyes névmások:I-én you-te/ti he-ő-hímnem she-ő nőnem it-ő-tágy/állat/semleges nem we-mi they-ti) 2) állítmány-ez lesz az ige (do-csinál,write-ír..stb )ragozás csak ritkán...3) többi mondatrész -határozók-idő/hely stb...

Kérdő mondatnál az alany az állítmánnyal helyet cserél

pl:

+ He is a dockor - ő egy doktor.

? Is he a doctor? -ő egy orvos?

látige: -be- aminek 3 alakja van:-am-is-are jelentése:van,lenni

I am

you are

he is

she is

it is

we are

you are

thex are

tagadás:leggyakrabban a -not- szócskával

pl: I am not techer- én nem vagyok tanár.

ilyenkor az igét tagadjuk...jelenesetben a létigét..tehét együt kel hogy álljanak.(kérdésnél ritkán "tagadunk"-tehét nem azt kérdezzük h mi nincs hanem hogy mi van)

Can-jelentése:tudni,képes vmire

I can do my homework-én megtudom csinálni az én házimat.

ha can-el kezdődik a mondat akk az 1 kérdő mondat, mivel fordított szórendet használ.tagadása : can not (can't)

pl: Can you help me?-Tud nekem segíteni?

Egyszerü jelenidő-Do/does -akkor használjuk ezt az alakot amikor 1 cselekvés folytonos pl: munkahely,vagy ha vki lakik valahol, persze jelenidőben.itt csak egyes szám 3 ban változik bem az ige..ilyenkor [-es] ragot kap

a többi esetben az ige változatlan

pl:I live in London-én londonban élek-(nem változik semmi)

He lives in london-ő londonban él-(es végződés az igén)

kérdésnél használjuk a Do/does-t

kérdőszó(I,you,we,they}Do - he,she,it}does kérdőszó)

Does he live in london?-ő londonban él? itt az igét egyesszám 3ban nem tesszük egyszerü jelebe mert már a -do-segédigét egyszerü jelenbe raktuk

tagadás- dont-doesn't

(I-you-we-they)+don't+ige+stb

(he.she.it)+doesn't+ige+stb

pl I don't work the school-én nem dolgozom az iskolában.


Present perfect-folyamatos jeleidő-használata-a beszéd pillanatában végbemenő cselekvés

Alany+Megfelő hozzátartozó létige(am,is are)+ige-amihez-ing-végződés járul+tárgy,határozók stb

pl:I am playing golf at now(most)-én most golfot játszom.


nagyjából ennyi..remélem érthető...:)

2009. márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
helo..az előző vagyok...igaza van az előttem szólókak..így elég nehéz elmagyarázni...elég könnyű az angol nyelv..de ami benne van azt pontosan kel tudni ahoz hogy megérsd azt a "keveset" is
2009. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
thex helyett they :)
2009. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Hali!a Present Perfect nem az amit írtál.
2009. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Az előző vagyok amit te írtál az Present Continouse:)
2009. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy tanulok angolt jó pár éve. Amit lekell fordítani azt le tudom, de beszélni nem tudok angolul ezért kértem hogy nagyvonalakban vki magyarázza el nekem az angol nyelvtant hogy mit hogy kell. Amúgy az egyik válaszoló egész szépen elmagyarázta. Köszönöm neki, majd még tanulmányozom :)
2009. márc. 19. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szívesen gyakorlom veled néha msn-en vagy skype-on ha van kedved,kuldj egy privát uzenetet.


Szép napot!

2009. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én vagyok az aki azt a hosszú magyarázatot írta...ha privátba visszaírsz msn-en énis szívesen segítek...mert amit leírtam az tömör és így, ennyi őéldával elég száraznak tűnik..írj..és segítünk :)
2009. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!