Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánban milyen nyelveken...

Japánban milyen nyelveken érdemes tudnia egy tolmácsnak?

Figyelt kérdés

Melyek azok a nyelvek, amiket a leginkább keresik? Angol, kínai, koreai, azt tudom, meg még hallottam a portugálról. Ez így van? Milyen nyelven lenne érdemes tanulnom? A portugálnál a brazil fajta?


(Jelenleg angolt, németet és japánt tanulok. Egy időben tanultam koreait, de nem jött be. )


Köszönöm a válaszokat :)


2011. jún. 24. 12:34
 1/8 valakiakitnemismersz válasza:
4%
Héberül a sok zsidó miatt.
2011. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Japánban nincsen olyan sok zsidó, tudomásom szerint. Bár a héber elég érdekes nyelv, szívesen kipróbálnám :) Egyéb?
2011. jún. 24. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a portugálról nem hallottam még...de lehetséges.

De igazad van a kínai és koreai nagyon hasznos lehet ott. Én most kezdtem el koreaiul tanulni. Neked miért nem jött be?


Szerintem is nagyon érdekes a héber. És valóban lehet, hogy egy hasznos nyelv...szerintem nem kell magyarázni, hogy miért.

2011. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Főleg a tanítás módszere miatt. Már a legeslegkezdőbb csoportban is szinte csak koreaiul beszélt a tanár, ami persze jó, de nem akkor, amikor még csak bemutatkozni tudok.
2011. jún. 28. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem. Ez melyik nyelvsuliban volt? Mert én most próbálok választani egyet...és nem akarok olyan helyre menni, ahol elveszik a kedvemet tőle.
2011. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Selyemút nyelviskola, a Kálvin térnél. Nem ajánlom :/
2011. júl. 2. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj pedig épp azt néztem ki, mert anyanyelvi a tanár és ha csoportba megyek akkor olcsó is.

Mondjuk csak szeptembertől szeretnék odamenni, és addig egyedül is tanulgatok szóval nem nulla tudással megyek és akkor talán nem lesz olyan kellemetlen ha csak koreaiul kell beszélni.

A tanár beszél magyarul? Vagy semmit és ezért lehet csak koreaiul beszélni?

Max ha nem tetszik keresek másik helyet :-)

2011. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beszél magyarul, csak a nyelviskola "beszédcentrikus" módszerével kell tanítania. Ami az jelenit, hogy nem, vagy alig beszélhet csak magyarul.
2011. júl. 4. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!