Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Totál elfelejtettem németül...

Totál elfelejtettem németül beszélni, pedig régen úgy beszéltem komolyan, mint a vízfolyás, hiba sem nagyon volt benne, ezt nem én mondom, tényleg tanárok, németek mondták. Mit lehet tenni, hogy visszajöjjön ez a dolog?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy mostanában nem is foglalkoztam nagyon a nyelvvel, kb. négy éve abbahoagytam, ez azért elég sok idő. Viszont ezzel nem volt túl jó szembesülni, totál nem jönnek a szavak, mit lehet ezzel tenni? A tv nézés megoldaná a gondom, akkor vajon tudnék megint beszélni? Vagy valami más megoldás esetleg? Régen úgy jött pl. a melléknévragozás is, hogy csak lestem, most meg...:(
2011. júl. 20. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A nyelvtudás pedig nem tűnik el nyomtalanul! Érdemes lenne a régi nyelvkönyveket elővenni+ nézni a német adókat. A legjobb lenne persze németül beszélni németekkel, -de ez ugye nem annyira kivitelezhető.

2011. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez bizony igy megy, ha az ember nem gyakorolja a nyelvet elfelejti. Én is igy jártam, csak nekem nem volt előtte sem ekkora tudásom. De azt a kicsit ami volt azt is teljesen elfelejtettem.
2011. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!