Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jelnyelvi tolmács oktatás van...

Jelnyelvi tolmács oktatás van Debrecenben?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy lenne-e rá lehetőség Debrecenben tanulni és ha igen hol, menniyért és mennyi idő alatt?

Előre is köszi :)


2011. júl. 23. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Legjobb tudomásom szerint, hivatalosan csak Budapesten van. Kár, mert engem is érdekelne. Ezek mellett piszok drága. A SINOSZ honlapján néztem meg régebben, és brutálisan magas árak vannak (bár nem tudom, lehet, hogy más nyelvtanfolyamok is ilyen drágák), ráadásul rengeteg szint van, és az első néhány még nem sokat ér.
2011. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Idegen nyelv esetében sem mehetsz előzetes tudás nélkül tolmácsképzőbe, ez így van a jelnyelv esetében is. Először is el kell végezned az alap tanfolyamot, kb 3-4 hónap és 40 ezerbe kerül. Majd erre épül az A2-es szint, majd a középfokú tanfolyam. Ezek hasonló időszakra tehetőek 3-4 hónap, és 40-50 között van árban. Nem lehet ezt a folyamatot megkerülni. Nagyon fontos a siket közösségben eltöltött gyakorlat. Ha elvégezted a középfokút, még nem tolmácsolhatsz. De ezeket az alapokat Debrecenben is elsajátíthatod a Varga utca 8. alatt a Siketek és Nagyothallók Hajdú Bihar Megyei Egyesületénél. Nagyon jó az oktató :)

Ezek után lehet felvételizni az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógyped Karán, ahol nem minden évben indítanak képzést, és az embereket is keményen megválogatják, nem mindenki alkalmas erre a szakmára. 1200 óraszámú a képzés, kb 3 év. Árat most nem merek mondani, mert eddig 75ezer volt egy félév, de mostanában úgy hallottam már a milliót üti a tolmácsképző elvégzése. Ezt tőlük kell megkérdezni.

De mielőtt belevágnál, mindenképpen azt tanácsolnám, h akkor fordíts rá időt pénzt és energiát, ha rendelkezel a további képességekkel: empátia, türelem, kreativitás, figyelem megosztás, jó memória, megfelelő kommunikációs készség, határozottság, jó artikulációs készség, megfelelő mimikai készség, jó állóképesség, lelki terhelhetőség. Ez a szakma nem abból áll, h csak úgy "mutogatunk"... ez hivatás.

2011. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!