Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy spanyol? Melyik...

Francia vagy spanyol? Melyik milyen? Angol mellé melyiket könnyebb tanulni? Esetleg mást?

Figyelt kérdés
2 éven belül középfokú nyelvvizsgát kellene tennem, de nem tudom, melyiket válasszam. Melyikkel lehet érvényesülni vagy könnyen megtanulni? Az eszperantó felejtős, az angol pedig már megvan. Leginkább a franciát és a spanyolt nézegettem, de nem ismerem őket, melyiket lenne jobb tanulni mind használhatósági szempontból, mind nehézségi fokból. Üzleti (marketing, vendéglátás) vagy politikai téren használnám. Mi a tapasztalatotok? Köszi a választ előre is. :)
2011. júl. 27. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút a spanyol a könnyebb az angol mellé. Üzleti szempontból azt hiszem a francia jobb lenne viszont.
2011. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%
Francia szörnyű nyelv. Én a hajamat téptem miatta egész évben a suliban... Abszolút felejtős!!
2011. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A francia nagyon nehéz. A spanyol szerintem egy szép nyelv és nem is a legbonyolultabb.

Tehát én a spanyolra voksolnék.

(Egyébként a német nem jöhet szóba?)

2011. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Spanyollal is nagyon jól jársz üzleti szempontból, és sokkal könnyebb is. Legalábbis nekem Angol mellé, az :) Ismerősöm Franciát tanul, és szereti ugyan, de nagyon nehéz. Különben a Spanyol a Francia előtt van, mint világnyelv, nem véletlen.
2011. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Marketing, vendéglátás terén teljesen mindegy (legtöbb esetben úgyis az angol kell). Politika terén viszont mindenképpen francia, hiszen diplomáciai nyelv!


Nehézségi fog alapján abszolút a spanyol, mert a francia az egyik legnehezebb nyelv (ezt egy franciául tolmács szinten beszélő ismerősöm mondta).

2011. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A némettől borzongok. Nem tudom miért, de az nagyon nem tetszik nekem.
2011. júl. 27. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:
A francia sokkal nehezebb mint a spanyol az biztos, viszont bizonyos területeken jobban hasznodra válhat. Az biztos hogy a franciáknak eszük ágában sincs megtanulni angolul vagy bármilyen idegen nyelven általában, eléggé birodalomnak érzik magukat ahhoz, hogy a legtöbben csak azzal álljanak szóba aki beszéli az anyanyelvüket. Egyébként szerintem a francia nagyon szép nyelv (bár a spanyol sem rossz), és azért olyan vészesen nem nehéz, 2 év alatt simán eljuthatsz a középfokúig belőle ha tanulsz.
2011. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 30. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!