Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyénileg, vagy csoportban...

Egyénileg, vagy csoportban készüljek fel a nyelvvizsgára, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Legszívesebben magántanárhoz járnék, de az drágább mint a tanfolyam. De tudom, hogy tanfolyamon is választhatom azt, hogy ne csoportba, hanem egyénileg készítsenek fel engem. Nem tudom, melyik a jobb?
2011. aug. 1. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A tanfolyam elvileg jobb, mivel ott másokat is hallasz majd beszélni és nem csak te erőlködsz, hogy kérdezz, válaszolj a tanárodnak. Sokkal több mondat tud lerakódni úgy, ha azt más szájából is hallod. Már csak azért is, mert mindenki máshogy gondolkodik, tehát más mondatok fognak eszébe jutni bizonyos dolgokról. A nyelvvizsgára pedig pont az kell, hogy csekély gondolkodás után lökjél valamit ami megállja ott a helyét. Senki sem fogja leellenőrizni, hogy valóban úgy gondolod -e vagy veled tényleg megtörtént az amit elmeséltél..

Például egy évszak körülírásánál rengeteg tud segíteni még az is, ha csak kikéred pár ember véleményét róla. Mondanak egy két olyan gondolatot majd, ami neked soha sem jutott volna eszedbe, pedig tök evidens...

2011. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kinek mi jön be!

Én jártam csoportosra is, és volt, amikor nem haladtunk, mert az odajárók nem vették igazán komolyan, és nem készültek.

Ha jó a tanár, és a diákok is komolyan veszik, azonos céllal jönnek az órákra, akkor szerintem jobb a csoportos, mert több szempontból több kérdés merül fel egy-egy órán, amiből tanulni lehet. Ráadásul tudod magad viszonyítani a többihez.

Az egyéni viszont a te igényeidhez tud igazodni, és végig koncentrálnod kell, nem pihenhetsz, amíg a csoportoson addig elvileg kikapcsolhatsz, amíg másokkal van elfoglalva a tanár.

Egyénire is jártam, csoportosra is, nekem a Katedránál a csoportos jött be, kiváló fiatal tanárnő volt, és nagyon érdekes órákat tartott, nem lehetett lazítani, és mindenki figyelme végig ott volt.

2011. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
en csoportosra jartam, nekem bejott, mert a csoportban kialakult egy egeszseges versenges, es ez kicsit jobban meghajtott mindenkit.
2011. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!