Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok, főleg, akik kint...

Angolosok, főleg, akik kint élnek angol nyelvterületen! A bonny szót, amikor ugye, ruhára használják, pontosan mit értenek alatta? Csak szimplán annyit, hogy csinos a ruha, vagy az elegáns jelzőt is értik alatta?

Figyelt kérdés

Tehát:


1. csinos

vagy

1. csinos és elegáns is egyben


Köszi! :)


2011. aug. 13. 02:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Tehát:


1. csinos

vagy

2. csinos és elegáns is egyben

2011. aug. 13. 02:55
 2/5 anonim ***** válasza:

nem, elegáns semmiképpen a szó klasszikus értelmében


ezt inkább azokra a fiatal lány lányoknak való ruhákra használják ami az adott trwndnek megfelelnek de nőiesek

szóval ezek a fiatal lányoknak készülő "nőcis rucik"

értsd ezalatt azokat a ruhákat is amiket 40-esek is fel fognak venni akik 20-nak akarnak kinézni

de pl egy kivágott adidas sporttrikóra is ezt ezt mondják ha kiadja a női melleket

általában ruhára csak próbababán vagy nőn mondják, tehát ha a fogason lóg akkor nem, mert akkor nem érvényesülnek a női test körvonalai

de a klasszikus elegánstól ez messze van

2011. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ! :)


De most elbizonytalanodtam, mert ma megint hallottam ezt a szót, az egyik skót kollégám mondta (csak mindig elfelejtem őket megkérdezni, hogy pontosan mire is mondható) mégpedig egy rózsaszín kalapra, vagyis igazából fejdíszre, amit egy másik kolléganő mutatott neki, hogy azt fogja felvenni egy esküvőre.

Csak pont dolgoztam, nem volt időm ilyesmikre, meg nem is akartam zavarni őket, meg a főnök is szemmel tartott.

De holnapra megpróbálom megtudni.

2011. aug. 13. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

a skótok és az írek mások, ők nem angolok:o))


nagyon sok az eltérés a szóhasználatuk között egy egy szó kapcsán

megkérdeztem a párom, azt mondja, hogy ez kb a pretty megfelelője, ha általánosan használjuk, de elegánsnak semmiképpen sem nevezhető

bár ő londoni és nem skót:)

2011. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
azt mondták, hogy annyit jelent: pretty. az elegánshoz nincs köze.
2011. aug. 14. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!