Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul szeretnék tanulni...

Oroszul szeretnék tanulni magamtól, milyen könyveket, vagy netes forrásokat javasoltok ehhez?

Figyelt kérdés
.
2011. aug. 30. 14:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Oroszt konkrétan nem tudok, de ajánlok egy hasznos honlapot, ami az egyéni nyelvtanuláshoz ad tippeket:

[link]

2011. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
oroszhoz: [link]
2011. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2011. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
kettőt küldtem(nem ugyanaz)
2011. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
könyv:sag za sagom:)
2011. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet


Itt van pár hasznos link...


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


sok sikert, az eleje kínlódás, de nagyon szép, szerethető nyelv


sztm a sag za sagom vagy a kulcs ami jó lehet felnőtteknek azokon kívül amit küldtem



ez hallgasd meg ha bármikor elmenne a kedved, zseniális


[link]

2011. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
kszönöm mindenkinek
2011. aug. 30. 17:45
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom.

Kiejtésed semmi nem lesz.Minden egyes ragozási esetnél megváltozik a hangsúly,ezt nem tanulod meg hanganyagról.A hangsúlynak márpedig jelentésmegkülönböztető szerepe van....

Kljucs,Irina Oszipova+nagyon jó nyelvtanár.

üdv.:orosz szakos

2011. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hatodik vagyok, tévhit, hogy kell egy nagyon jó magántanár.

Igen ha van pénzed menj el vagy tanfolyamra, de az orosz pont az a nyelv amit simán meg lehet tanulni autodidakta módon.

Itt egy link, ezen a szótár linken ki is mondják a szavakat oroszul, ráadásul szándékosan lassan, így érezheted a különbséget.


[link]


érdemes használni, mert a hangsúlyt tényleg fontos, de túl van misztifikálva, az orosz nem nehéz....

...én tanár nélkül tanultam meg, egy évem volt rá, mert kiköltöztünk Moszkvába három évre, és össze kellett szedni egy jó kis alapot, egy év alatt fel tudod magad hozni középfokra, ha tanulsz, olvasol és próbálsz orosz adókat nézni vagy tv-t és a youtube-ot...

....azt nem mondom, hogy nem tudtak nekem újat mondani amikor kimentem, de nagyon sok mindent megértettem és másfél hónap múlva már volt kint munkám is echet orosz környezetbe....

...amit még megtettem, hogy amikor már képbe kerültem a nyelvtannal akkor megpróbáltam minden gondolatomat oroszul megformálni...

....a páromnak a második anyanyelve orosz így egy idő után sokat beszélgetett velem oroszul, DE tanítani nem tudott, amikor rákérdeztem bármilyen nyelvtani dologra akkor csak annyit mondott, mert ezt így mondják...

....egy magyar anyanyelvű sem tud feltétlenül magyart tanítani....


....csak összehasonlításképpen, az unokahúgom orosz szakos a DE-n és a csoport fele az első év után nem tudta letenni a középfokú nyelvvizsgát, ez sztm szégyen....

...nem bántani akarom a bölcsészeket, de azért az orosz szak túl van misztifikálva...

....tanulj nyugodtan a netről semmi bajod nem lesz és nézz sok orosz csatornát, hogy szokd a nyelvet....

2011. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hát tényleg gáz,hogy a DE-n itt tartanak:))))

Hangsúly jelentésmegkülönböztető szerepe még oké....

De azt kizárt,hogy egyedül megtanulod,hogy milyen elöljáró milyen esetet vonz.Hogy miért kell részesbe tenni,amit te tárggyal mondanál és miért vonz ez az elöljáróeszközt,amikor birtokossal jobb lenne:)))

Meg az igepárok...jó tanács:kiejtést nagyon NE tanulj netről!

Bár attól függ,milyen szinten akarsz megtanulni.Alapfokhoz lehet elég a net,mi azért már inkább felsőfokért küzdünk:)

2011. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!