Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek ezek a mondatok...

Mit jelentenek ezek a mondatok? (Német)

Figyelt kérdés

Boris, wer wählt eigentlich den Klassensprecher?Das Machen die Schüler in einer Klasse.Sie schreiben den Namen ein Blatt. Und dann zählt ein Schüler den Tafel die Stimmen.


Was machst du denn so als Klassensprecher?Ich spreche für ganze Klasse . Ich habe Kontakt zu denn Schülern und den Lehrern. Bei Porblem helfe ich.


Hilfst du auch bei Problemen mit den Hausaufgaben?Nein,das ist nicht meine Aufgabe. Aber zum beispiel haben wir ein Problem mit unserem Deutschkehrer . Er ist sehr streng un gibt immer schlechte Noten.


Elnézést hogy sok lett.:/ Előre köszönöm a jó válaszokat!!


2011. szept. 24. 16:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Mit jelentenek ezek a mondatok magyarul? *
2011. szept. 24. 16:57
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Borisz! ki választ egyáltalán osztálytitkárt? Ezt a diákok csinálják egy osztályban. Felírnak egy nevet egy cédulára, és azután táblára egy szavazást írnak.


Hát akkor te mit csinálsz mint osztálytitkár? Én beszélek egy osztály nevében. Én nekem kapcsolatom van a diákokhoz és a tanárokhoz. Problémánál segítek.


Segítesz a házifeladatnál is? Nem ez nem az án feladatom

2011. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Boris, ki választja tulképp az osztályfelelőst (nálunk ez a HÖK-nek felel meg... bocs, DÖK)? Az osztályban lévő lányok csinálják. (Ők) egy papírra írják a neveket. És a szavazatokat egy tanuló számolja a táblán.


Mit csinálsz te, mint osztályfelelős? Én az egész osztály helyett (magyarosan: nevében) beszélek. Kapcsolatot tartok a tanulókkal és a tanárokkal. A problémáiknál segítek.


Segítesz a házi feladatomnál? Nem, ez nem az én feladatom. De pl. van egy problémánk a német (nem tudom, mi az a "kehrer")... Ő nagyon (streng?) és mindig rossz jegyeket kap.

2011. szept. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lányok, hanem diákok. :)
2011. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! az Lehrer akart lenni ,és a streng szigorút jelent. Még egyszer köszönöm!:)
2011. szept. 24. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:

A "Sprecher" az kb.

"szóvivő" -

2018. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!