Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalatok ITK ORIGO...

Tapasztalatok ITK ORIGO írásbeli középfokú nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Persze minden ezzel kapcsolatos információt átrágtam már a honlapjukon. A kérdésem így inkább a levélírásra irányulna. Baráti vagy hivatalos levél a gyakoribb? Esetleg valaki tud mondani konkrét levéltémákat is, amik eddig előfordultak? Pontozással kapcsolatban mik a vélemények, hogy éreztétek és ehhez képest hogy sikerült?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2011. okt. 5. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Angoltanár vagyok, és tapasztalatom szerint nem pontoznak túl kedvesen, de ha már jelentkeztél, ez ne ijesszen meg, mert ha valaki tényleg jól tud angolul, az át szokott menni. Az viszont tény, hogy nem a legkönnyebb nyelvvizsgák közé tartoik. A fordítást viszont újabban nem pontozzák már annyira szigorúan.

Aztán levélírásnál arra érdemes például figyelni, hogy minél több "bonyolul" nyelvtani szerkezetet, kifejezéseket, kötőszavakat, stb beleírj, hogy lássák, milyen jól tudsz:) Pl rakj bele passzív szerkezetet, függőbeszédet, harmadik típusú feltételes módot stb.

Remélem, tudtam segíteni.

2011. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megcsinálható -
2018. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!