Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megbuktam a nyelvvizsgán. Mit...

Megbuktam a nyelvvizsgán. Mit kellene tennem hogy ne vesszen el az eddig megszerzett tudásom?

Figyelt kérdés
A dolgot nehezíti hogy eddig angolt tanultam de az idei évtől németet kell tanulnom mert nyelvi előkészítős vagyok. A következő vizsga időpont decemberben lesz. Addig mit tudnék tenni hogy ne vesszen el az eddig megszerzett tudásom? Gondoltam olyanra hogy filmeket nézni eredeti nyelven, külföldiekkel chatelni, könyvet olvasni stb... Inkább konkrét tanácsokat kérnék hogy milyen filmeket érdemes nézni, hol van ilyen chat stb...
2011. okt. 6. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

*****


Ajánlom ezt az oldalt. Ingyenesen tudsz letölteni német filmeket, amivel fenntarthatod a tudásod. Olvasgass és ismételj sokat. Ha van rá lehetőséged, töltsd le a "Die Zeit" újságot, sokat segít az olvasott szöveg értésében ez a fajta "tanulás" is (különböző torrent oldalakon megtalálhatod).


Egyébként megkérdezhetem hogy melyik nyelvvizsga központnál voltál, hogy érezted és ehhez képest hány %-ot sikerült szerezned? Én is nem sokára megyek írásbelizni, érdekelne a tapasztalatod, véleményed.


Köszönöm a válaszodat, sok sikert kívánok decemberbe!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 webnyelv ***** válasza:
100%

[link]


Ha ezt az oldalt nézegeted, megnézed a videókon a híreket és alattuk a szöveget (lényegében ugyanaz van leírva, mint amit elmondanak), az biztos segít. Rövid szövegek, és az ismeretlen szavakat ki is keresheted, mondatról-mondatra lefordíthatod magadnak, stb.

2011. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Félre értettek, angolból vizsgáztam és most németet kell tanulnom. De nekem angolból kell vizsga és ezért kellene hogy ne felejtsem el amit tudok. Egyébként a Hatosnál voltam, euro vizsgán. A tanár azt mondta hogy szerinte nekem menni fog úgyhogy bizakodtam és összesen 53% lett, szóval nem sokkal csúsztam le róla. Ez eléggé szerencse kérdése is, a szóbelinél meg sok múlik a vizsgapartneren. Ha teheted olyannal vizsgázz akit ismersz mert nagyon megkönnyíti a dolgod.
2011. okt. 7. 12:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért a középszint nem olyan egyszerű...
2011. okt. 8. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!