Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A román vagy a bolgár nyelv...

A román vagy a bolgár nyelv szebb, hangzatosabb? Mi a különbség a kettő között? Mik a főbb jellegzetességek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Egyszer a román latin nyelv a bolgár meg szláv.
2011. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi! Úgy tenném fel a kérdést: a román vagy a bolgár nyelv szebb és jobb hangzású (a "hangzatos" egészen mást jelent - biztosan Te is érzed).

Egyébként, hogy melyik hangzása szebb és jobb, az teljesen egyéni. Ahogy az első válaszoló írta, a román (jórészt) újlatin, a bolgár pedig szláv - de a keletiszláv nyelvektől eltérően nem lágy és "nyúlós" (látod, ezek is milyen szubjektív jelzők!), hanem a bolgár-török népek betelepedése és nyelvük hanganyaga folytán kellemesen keményebb, karakteres. Harcos hegylakók nyelve, akik az oszmán uralom alatt is fel-felütötték a (büszke) fejüket. Ha választanom kéne, a bolgár mellett tenném le a voksot - de ez csak vélemény.

2011. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A bolgár szláv nyelv, de keményebb a hangzása, mint mondjuk az orosznak, ugyanakkor kevésbé dallamos, mint a többi délszláv nyelv. Elég monoton. A román még monotonabb, hangzásvilága minden "latinsága" ellenére hasonlít a bolgáréra.
2011. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A román nyelv nem hasonlít a bolgár nyelvhez!De nekem jobban tetszik a román nyelv, ám bolgár nyelv sem rossz.
2012. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom elmondani, hogy milyen a román, mert bolgárul nem beszélek. Szerintem amúgy nehezebb a bolgár, de a román sem megy két hónap alatt.. Nekem nagyon tetszik a román, én beszélem is, és ha angolul tudsz, akkor ahhoz képest logikusabb. A bolgár is biztos szép nyelv, de ha románul tanulsz szerintem a szláv és a latin nyelvek is könnyebben mennek majd. a kérdés az, hogy miért akarsz tanulni, és hogy melyikre van nagyobb szükséged!
2013. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!