Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam...

Melyik nyelvet tanuljam 10-től? Német vagy olasz? 15/F

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az olasz nyelvet, mert könnyű megérteni. De a német pedig olyan, mint az angol.
2011. okt. 28. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

olasz ;) sokkal szexibb és a német undorító nyelv

az angol az angol a német meg német semmi köze egymáshoz

angol világnyelv német nem

csak ráfogják h 2-őt tanuljon az ember

ha van rá lehetőség akkor mindenképpen olaszra tippelnék

2011. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
93%
Német.. tobbre mesz vele mert a kornyeken ezt beszelik inkabb..
2011. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

ne hallgass rá

OLASZ

2011. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Német. De amúgy azért nem annyira olyan, mint az angol...
2011. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

A németnek az angolnál sokkal kötöttebb a nyelvtanja, viszont ezerszer könnyebb a kiejtése. Összességében nem nehezebb tanulni, de más.

Rengeteg német könyv, film, dal áll rendelkezésre a gyakorláshoz, és viszonylag könnyű hallás után megérteni.


Olaszul nem tudok, úgyhogy konkrétan arról nem tudok nyilatkozni, de épp spanyolul tanulok, ami nagyon hasonlít rá, és az alapján szerintem az olasz sem lehet nehéz. A kiejtése nem tudom, mennyire nehéz, a spanyol az ilyen szempontból a némettel egyenértékű, tehát ha megtanulod, hogy pl. az sch az s (németben), akkor az mindig úgy van, nincs vele semmi probléma. Szerintem az olaszt hallás után megérteni nem lehet nehéz. A nyelvtanja is kb. szerintem a német nehézségi szintjén lehet.


Ha azt nézzük, melyik a hasznosabb, én (bevallottan elfogultan) a németre tippelnék. Elég megnézni pár álláshirdetést, tapasztalatom szerint az angol után a németet kérik a legjobban. Emellett, ha valaki külföldre szeretne menni, elég nagy eséllyel német nyelvterület felé tud először elindulni. (Vagy angol.)


De! Minden érv mellett nagyon fontos az, hogy TE mit szeretnél. Ugyanis könnyebb olyan nyelvet tanulni, ami érdekel és tetszik, mint amit kötelességből erőltet az ember.

Összességében azt tanácsolom, hogy az alapján döntsd el, hogy neked mik a jövőbeli terveid, melyik nyelvvel találkozol többet, és melyik tetszik jobban. :)

2011. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
A német nem olyan, mint az angol, nagyon sokban különbözik tőle, de nem kell tőle megijedni. A német kicsit nehéz, viszont rendkívül hasznos. Európában majdnem olyan hasznos, mint az angol. Műszaki vagy gazdasági területen nagyon nagy előny. Az olasz nem sok mindenre jó. A helyedben a németet választanám.
2011. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Weitz Tercsi ***** válasza:
97%

Csak mert valaki undorítónak tart egy nyelvet soha ne legyen indok.A nyelvválasztás döntéséhez a köv. kell figyelembe venni.

Kedvtelésből tanulod, vagy mert hasznosítani akarod.

Nálunk 73%.ban keresett az angol utána a német14%-kal majd a spanyol 2%-kal. Németre egyre nagyobb kereslet van , mert sok német és osztrák cég , gyár költözött hozzánk, ráadásul hosszú távra.Németül beszélők pedig jelenleg 9%-ban vannak. Tehát nagy az igény, kicsi a felhozatal.

AZ angol és német nyelvekkel tökéletesen lefedhető a gazdaság minden területe. Azaz, ha a két nyelvet beszéled, bárhol kapsz állást , ahol idegennyelvtudás a feltétel.

2011. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
51%
Ez nem kétség: válasszad a németet: világnyelv, 1000szer könnyebb, mint az olasz, szebb is. Az olaszok csak ordítoznak, s értelmetlenül összehadoválnak mindent. A német az egyik legfilozofikusabb nyelv, közelebb áll a magyarhoz, így sok szónál szinte csak "tükörszerűen" kell majd fordítanod. Ezenkívül meg tök menő is. Imádom!!!!!!!! :)
2011. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Én olaszul tanulok, imádom, nem nehéz, a kiejtés 1-1,5 óra után teljesen elsajátítható, és szerintem gyönyörű is. :)
2011. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Nos, eldöntötted már?
2012. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!