Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme egyszerre több...

Van értelme egyszerre több nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Középszinten beszélek angolul,alap német megvan,és szeretnék olaszul elkezdeni,mert úgy néz ki jövőre lenne lehetőségem kimenni dolgozni.


Van értelme naponta 2-2-2 órát tanulnom mindhárom nyelvet,vagy menjek rá az angol nyelvvizsgára először és csak utána kezdjek bele a másik kettőbe?


2011. okt. 31. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
szia, nekem középszintű német nyelvvizsgám van. Még középiskolába járok, most fogok érettségizni. Szerintem Tanulj nyelveket! Minél többet tudsz annál értékesebb vagy! Bár én külföldön éltem. És ott nevetségesen könnyű megtanulni. Szerintem csináld azt, hogy egy alap Olasz tudást szerezz meg. Csak, hogy tudj társalogni és ne vessz el. És utána ha ott dolgozol minden megtanulsz könnyen:)
2011. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Össze fogsz zavarni, illetve nem is fog beférni ennyi info ennyire zúdítva... Amondó vagyok, hogy először az angolt vidd normális társalgási szintig el és majd csak azután feküdj rá az olaszra. Viszont akkor sem úgy, hogy mellette komolyan trenírozod magad angolból ill. németből. Bőven elég heti rendszerességgel foglalkozni velük és akkor is csak szinten tartás, esetleg néhány új szó. Érdemes úgy tanulni az olaszt, hogy angolról vagy németről fordítgatod az elején. Illetve a szavak mellé nem magyarul írod a jelentést, hanem a másik két nyelv valamelyikén. Vagy akár mindkettőn. Én közép ill. felső fok között tudok angolul is és németül is és így tanulom már rég óta mind a kettőt. Szóval a német szöveget angolul fordítom le. Ha besírok akkor is. Ez elég nehéz így középfok felett már, de egy jó szótárral megy és komolyan fejleszti az adott nyelven való gondolkodást.
2011. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én jelenleg 3 nyelvet tanulok egyszerre!:)

angol-német-olasz majd ha ez megvan jön a spanyol-francia-portugál

2013. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!