Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz az, hogy ha nem gyerekkor...

Igaz az, hogy ha nem gyerekkorodban mesz kulfoldre, akkor soha sem fogsz akcentus nelkul beszelni egy adott nyelven?

Figyelt kérdés

Azt mondtak nekem , hogy ha gyerekkoromban jottem volna ki kulfoldre, akkor akcentus nelkul tudnek beszelni. De igy felnott fejjel mindig megmarad a "keleti akcentusom". Akar eletem vegeig maradnek kulfoldon is !Ez valoban igaz ?

Meg aki 20 eve el egy orszagban sem tud akcentus nelkul beszelni es mindig kihallani, hogy kulfoldi vagy ez csak butasag ?

Tudom, hogy volt egy ilyen kerdes, de nem teljesen fedi ezeket. Ott irta valaki, hogy "

3 éves korban a beszédközpont az agyban áthelyeződik. Ha addig nem tanultad meg egy nyelv hangzókészletét, után amár nem fogod tudni megtanulni anyanyelvi módon. "

Nagyon sok ismerosom 8-12 eves koraban ment kulfoldre es neki teljesen sikerult megtanulnia a nyelvet akcentus nelkul. Ezert nem is tartom igaznak a fenti hozzaszolast . Viszont arra lennek kivancsi, hogy ez lehetseges-e felnott fejjel ?


2009. máj. 6. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt fejjel nem lehetséges, még ha te magad azt is hiszed,hogy akcentusmentes vagy, sosem leszel sem az, sem perfekt, még ha a férjed/feleséged külföldi, és azt a nyelvet beszélitek otthon.

Olyan van, hogy nagyon jól tudsz beszélni, és nincs gondod a hétkoznapokban. De hülyeség az is, hogy perfekt, mert amint szakszöveggel találkozik az ember, mindjárt gond van.Pl. kórházba kerülés, hivatalos ügyintézés...stb

Nap mint nap találkozunk új dolgokkal, amik a szótárakban nincsenek benne. vagy beégünk, mert a szótárból néztük ki pl. az aranyér kifejezést, és a gyógyszertárban meg kiderült, hogy totál nem azt a szót használják rá:)))) Vagy állatorvosnál, kakiminta kellett a cicánktól..na, ezt hol nézed meg mit jelent?:))

Mi olyan külföldi suliban tanultunk, ahol színész tartott beszédórákat nekünk, mert nagyon fontos a kiejtés. Oké, sokat tanultunk, de soha nem fogunk úgy beszélni, hogy egy itteni ne jöjjön rá, hogy külföldiek vagyunk. Majd a kislányunk, mert ő itt született. Mondták is, hogy itthon mindig magyarul beszéljünk vele, mert hosszú távon ezzel lesz a gondja, nem azzal a nyelvvel amit a környezetében hall majd. Ismerek egy fiút, aki szintén itt született, anyja magyar, és nagyon jól tud magyarul, de neki meg a magyarban van akcentusa pedig sokat volt Magyarországon is.

2009. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, úgy 6 év a határ. 6 év felett már maximum majdnem anyanyelvi szinten tudsz idegen nyelvet megtanulni, ami azt jelenti, hogy nyelvtanilag, szóhasználatilag, nyelvhelyességileg 100 %-os, de az idegen kiejtés és intonáció megmarad. Persze vannak kivételes tehetségek, de az esetek 99,9 %-ában ez a helyzet.
2009. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes pl. megnézni nem-angol anyanyelvű hollywoodi színészeket. Csupa olyan szerepük van, ahol a filmbéli hős is idegen anyanyelvű. Nem tudnak eljátszani egy normál angol amerikai hőst, mert hiteltelen lenne.
2009. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azert ez eleg szomoru !

En nem azt allitom, hogy perfekt lennek az adott nyelven , egyaltalan nem . Sot soha sem titkolom, hogy honnan jottem es buszke vagyok a szulohazamra a negativumokkal egyutt .

De nem akarom elhinni , hogy ez lehetetlen ! Nem azert , csak , biztosan igaz , de ez miert van igy ?

Erre miert nincsen valami megoldas?

2009. máj. 6. 17:43
 5/7 tade ***** válasza:
100%
Szia. En anyanyelvi szinten beszelem az olaszt. (en 22 evesen koltoztem ide) Van akinek elsore fel sem tunik, hogy magyar vagyok, de sokan mondtak, hogy majdnem tokeletesen beszelek, de megsem, mert nem tudok olyan dallamosan beszelni mint az olaszok :)
2009. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért van így? Mert az emberi nyelvekben nagyon sok hang van, mások a hangok határai is, s az emberi hangképző szervek a használat miatt ráállnak bizonyos hangokra. Viszont a ráállás befejeződik 5-7 éves korban, aztán már nem változnak a hangképző szervek.


Több nyelvet - különleges tehetség hiányában - akkor lehet anyanyelvi szinten (nem majdnem anyanyelvi szinten, hanem anyanyelvi szinten), ha a gyerek csecsemőkorától több nyelvet tanul anyanyelvjként. Ebben az esetben az illető hangképző szervei ráállnak a több nyelv hangjaira.


Saját gyermekeim két anyanyelvűek, így gyakorlati tapasztalatom is van.

2009. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gratulalok mindenkinek ! Nekem is nagy valoszinuseggel ket anyanyelvuek lesznek a gyerekeim (bar ki tudja ) . De azert a "sajatomat" sajnalom ! :)

Mar nincs mit tenni ! :)

Koszonom a valaszokat !

2009. máj. 7. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!