Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német, spanyol, olasz,...

Angol, német, spanyol, olasz, francia. Ezeken a nyelveken kívül, mit érdemes még tanulni? És hol? Mennyi idő egy nyelvvizsga megszerzése középiskolai tanulmányok mellett?

Figyelt kérdés

Általános iskolában németet tanultam, elég jó voltam, átlag 4-es.. De aztán középiskolába azt abba hagytam és angolt kezdtem el, 3 év angol után vissza váltottam németre, de SEMMIT sem tudok, megjegyezhetetlen.

Tipikusan, amikor angolul tanultam, németül tudtam. Most hogy németül tanulok, angolul tudok többet.

Már jártam francia fakultációra 2 hónapot, nem tetszett. 1 hónapot pedig olaszra az sem tetszett.

Itthon próbálkoztam az orosszal, elég jól megtudtam tanulni a cirill betűket, és már az olvasással is úgy ahogy kivagyok békülve. Pár nappal ezelőtt jelentkeztem egy izlandi nyelvoktató programra internetes, ingyenes. De pechemre angolul vannak a leckék. Semmit sem értek belőlük. Konkrétan az eddig felsorolt nyelvekből mind tudok pár szót, olvasni és talán írni is. :D

De ennyi.

Sajnos egyedül nem haladok.


Szeretnék Budapesten vagy/és környékén valami jó nyelvsulit találni, ami minél rövidebb idő alatt feltud készíteni nyelvvizsgára!

Jövőre érettségizem, aztán szeretnék elvégezni egy szakmát és kimenni külföldre dolgozni!!

Remélem tudtok segíteni!!


2011. nov. 7. 18:31
 1/4 anonim válasza:
Az attól függ, hogy hova akarsz menni dolgozni külföldre. Az angol az mindenhol jól jön, minden országban el lehet lenni vele. Én is általános suliban angolt tanultam, de nem sok mindent tudok, nem tetszett, ezért középsuliban németet tanultam. Nemrég kiköltöztem Svédországba a barátommal, most a svédet tanulom. Ha megtanulsz egy skandináv nyelvet, akkor megérted a többit is (többi skandináv nyelvet), mert nagyon hasonlóak. A svéd nekem nem olyan nehéz, kicsit hasonlít a német nyelvre.
2011. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából pont a skandináv,norvégon gondolkodom.. :D
2011. nov. 7. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kapkodsz össze-vissza. Amit eddig csináltál, ne haragudj, de értelmetlen. Fogj egy nyelvet (angol, a legfontosabb mind közül! ) és nyelvsuliban vidd fel felsőfokra. majd ahogy azzal végeztél jöhet a német, majd pedig egy latin nyelv vagy akár egy skandináv. DE kiindulásként mindenképp angol és német, és ami fontos, felsőfokig meg se állj, addig ne kezd másik nyelvekbe! Hidd el, csak így éri meg csinálni. Inkább tudj csak 1-2 idegen nyelven beszélni, de azt felsőfokon!
2018. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"elég jól megtudtam tanulni"


Előbb a magyart...

2018. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!