Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi dönti el, h be going to...

Mi dönti el, h be going to használunk, vagy present continuous?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A to be going to az nem a szándék? Hogy épp készülök valamit megtenni.
2011. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jövő időre utalás?

Tomorrow I'm going to see my grandma.

(ez a szándékom, már előre elterveztem, nem most döntöttem el... a mama nem feltétlenül tudja, hogy menni fogok)

Tomorrow I'm seeing my grandma.

(már le is egyeztettem, felhívtam a mamát, várni fog/megvettem már a buszjegyet... mindenképpen valamiféle előkészületet már megtettem...)

Tomorrow I will see my grandma.

(most ebben a pillanatban döntöttem el, h mit fogok holnap tenni)

Ha a beszélő saját magáról beszél egy akaratlagos cselekvés kapcsán, akkor ez a lényegi különbség a három verzió között (tudom, csak kettőt kértél, de szerintem így a legátláthatóbb: most eldöntött dolog:will/előre eltervezett dolog:be going to/leegyeztetett (előkészületek történtek) dolog: be V-ing

2011. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszöönöm=)
2011. nov. 23. 14:49
 4/4 anonim válasza:

be going to: valamit tervezek a jövőben

(le fogok menni sörözni majd hétvégén-nem szóltam még senkinek, de már 2 napja eldöntöttem hogy elmegyek, és majd hívok valakit)

present c.: valamit tervezek a jövőben amiért már tettem is valamit

(pl.: el megyek orvoshoz-már tegnap felhívtam, és kértem tőle egy időpontot)

2012. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!