Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszereket ismertek,...

Milyen módszereket ismertek, amelyekkel nem kínszenvedés az angol nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyének fogtok nézni, hiszen egy nyelv tanulása nem kínszenvedés kéne, hogy legyen. Szerintem amúgy nem rossz nyelv az angol, de kb fél óra mire bemagolok 15 szót, (az 50-60ból, ami nagyon nem jó arány) nem is beszélve mondatok, szövegek tanulásáról... A másik gond pedig, hogy ha a tanár dolgozatban, felelésben kérdez, ránézek, és elszáll kb. minden tudásom. Nem merem alkalmazni a nyelvet, főleg nem előtte (pont aki előtt kéne)...vicces, nem? :'D Oké, tudom, hogy nem :/
2011. nov. 20. 15:59
 1/3 LordRiwen válasza:
Egy pár módszer: beszélgess angol/amerikai emberekkel az interneten sokat. Nézz filmeket angolul, angol felirattal. Én pl. így tanultam meg angolul. A 15 angol szó fél óra alatt viszont tényleg nagyon rossz arány. Nincs valami, ami elvonja a figyelmedet?
2011. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek...sajnos csak olyan van, ami elvonja a figyelmemet. Amikor olyan szavakat kellene tanulni, amiknek a magyar jelentése sem érdekel igazán (pl. angol üzleti részénél)egyszerűen olvasok egy szót, és észre sem veszem, és attól a szótól egy tökre más dologig jutok el...mire észbe kapok, eltelik kb. egy perc perc...így elég lassan megy, ráadásul meg sem marad az összes szó.
2011. nov. 20. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Eleve rossz módszer, hogy szavakat akarsz bemagolni. Szavakat akkor fogsz megjegyezni, ha olyan mondatokat írsz velük, amik a te életedben fontos dolgokkal kapcsolatosak. Másik tippem Dohár Péter Kis angol nyelvtana, mert humoros, ami szintén segíthet.
2011. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!