Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lépjek át ezen a szinten?

Hogy lépjek át ezen a szinten?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok három két és fél éve. Sajnos kezdetben elég rosszul ment (betegség miatt sokat hiányoztam) de azóta sikerült felzárkóznom az osztály szintjéhez. Sajnos elég nyelvtanközpontúan tanulunk mindent, tanárnő szerint azért hogy érettségiig minden nyelvtant tudjunk. Sajnos ezzel az a gond hogy annyira rohanunk hogy nem értjük meg a leadott anyagot. Vagyis megértjük, de mivel a gyakorlatban, pl. egy beszélgetésnél senki nem tudná használni, ezért ennek a tudása pár óra után az elméletből is elveszik. Beszélni meg nem beszélünk, de szó szerint, házi ellenőrzésekor mindenki mond sorban egy szót és az óra hátralévő részét a tanár tartja. Múltkori feladatnál volt egy kép egy ijedt gyerekről meg valami viharról a háttérben és még azok az osztálytársaim is alig tudtak megszólalni akik németből (első nyelvünk) már emelt érettségit tettek. Persze, tudom hogy sok múlik a szorgalmon is, ami idáig nem volt sok nekem, de szeretnék ezen változtatni. Viszont nem tudom hogy kezdjek hozzá. A videókat nem értem meg, max egy-két szót tudok néha elcsípni, zenénél ugyan ez a helyzet, könyvnél meg szótár nélkül nem értem meg a lényegét. Borzasztóan keverem az igeidőket és a legrosszabb hogy alig tudok egy épkézláb mondatot összerakni. Regisztráltam egy olyan oldalon ahol külföldiekkel lehet beszélgetni, de google fordító mindig meg van nyitva, mert még sokszor az alap szavakban sem vagyok teljesen biztos (vagyis ha angolul olvasom akkor értem, inkább használni nem merem) és ugyan ez a helyzet, ha megtanulok egy új szót vagy kifejezést akkor nem merem használni mert nem vagyok benne biztos hogy pontosan azt fejezem ki azzal amit szeretnék, ezért egy idő után azt is elfelejtem... Ezek után nem tudom hogy tudnám magam fejleszteni. Nagyon szeretnék folyékonyan kommunikálni angolul, de alig látok valami reményt, ráadásul az elmúlt félévben szinte semmit nem fejlődtem. Ezért szeretnék segítséget kérni, akinek van tapasztalata ebben, hogy mit javasol, mivel tudnék a legjobban fejlődni?
2011. dec. 27. 03:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hallgass angol nyelvu kazettakat, nezz angol nyelvu - magyar felirat NELKULI - filmeket - akkor is, ha ugy erzed, hogy egy szot sem ertesz belole. Egyszercsak megerted, hirtelen vilagos lesz, ami eddig zavarosnak tunt. A masik: BIZZ magadban, ne hasznalj fordito programot, mert "lustava" tesz. MERD hasznalni, amit tudsz, ne aggodj, egy ilyen cset-oldalon nem fog senki sem radszolni, hogy huzz el innen, mert te rossz vagy angolbol. Es vegul, probalj meg beszelni. Peldaul, hogy beiratkozol egy nyari suliba, mondjuk Angliaban. (lehetoleg ne egy magyar nyelviskolaval, mert akkor megintcsak magyarul fogsz beszelni a tarsaiddal).

Jo osztalytarsakkal, akik hasonloan jol gondolkodnak mint te, rendezhettek suli utan egy fel ora duma-partit, minden nap mas temaval, es, ha valaki megszolal magyarul, az mondjuk bekaugetesben korulugralja a sulit. Ez is gyakorlas... Mondjuk, legyen az elso tema, hogy mindenki elmondja angolul, KITOL es MIT kapott karacsonyra, es mi volt a Szenteste-vacsora. Ez csak egy otlet, de meg fogtok lepodni, hogy mennyit segit.

Zeneket sokkal nehezebb megerteni, gondolj bele, sokszor a magyar szoveget sem erteni, mert a dallam miatt torzul a szo - en lebeszelnelek arrol, hogy most eleinte zenet hallgass tanulas celjabol.

De a legfontosabb, hogy bizz magadban, es probalj meg fordito nelkul csetelni, mert nagyon elkenyelmesiti az embert.

2011. dec. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Menj fel omegle.com-ra. Bár vigyázni kell, mert a legtöbben csak ***-et akarnak. Amúgy milyen oldalra regisztráltál?
2011. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Sajnos elég nyelvtanközpontúan tanulunk mindent"


Nem sajnos. Az az alap, amire később lehet építeni.


"Vagyis megértjük, de mivel a gyakorlatban, pl. egy beszélgetésnél senki nem tudná használni"


Minden nyelvtani struktúrához be kellene magolni 4-5 példamondatot, és akkor ezek mintájára tudnál saját mondatokat képezni. Fáradságos munka, de nagyon hamar megtérül.


"könyvnél meg szótár nélkül nem értem meg a lényegét. "


Minden új szót fel kell jegyezni, és rendszeresen tanulni őket hatékony módszerrel, pl. kártyákkal.


"A videókat nem értem meg, max egy-két szót tudok néha elcsípni"


Akkor oda kell ülni, a gép mellé, és rá kell szánni erre 1 órát. Újra és újra meghallgatni, és megpróbálni többet elcsípni belőle. Akkor is, ha egy 5 perces anyagot 10-szer kell lejátszanod. Csak gyakorlat kérdése az egész. Úszni, kerékpározni, hangszeren játszani, főzni, csajozni stb. is így szokás megtanulni: csinálod, kezdetben nem megy, egy idő után meg megy. Mindegyikbe bele kell fektetni sok órát, mire eljutsz a profizmusig.


A motiváció egyébként a lényeg, hogy nagyon akard tudni, hogy mi hangzik ott el. Mert akkor hajlandó leszel 30-szor meghallgatni, mire összeáll a kép.


"ha megtanulok egy új szót vagy kifejezést akkor nem merem használni mert nem vagyok benne biztos hogy pontosan azt fejezem ki azzal amit szeretnék"


Nem elég 1 szót megtanulni önmagában. A legcélszerűbb kifejezéseket vagy egész mondatokat is magolni a szavak mellett, amelyek példázzák a szavak használatát. Aztán ezekből össze tudsz rakni saját mondatokat.


Amúgy meg a beszédképességet a gyakorlás javítja. Néhány óra gyakorlás is sokat segít.

2011. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2011. dec. 28. 01:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt tanácsolták ami be is jött, hogy hallgassak mindennap 1 óra angol szöveget, akkor is ha nem értem eleinte. Hallgassd meg bármennyiszer, nálam az kb 24-szer kell mire megértem, mert sajnos nagyon keveset tudok. Első pár alkalommal kb. egy szót sem értek, majd megtörténik a csoda és ahogy kezdem elérni a 24. meghallgatásra, összeáll a történet kb. egyharmada. De szerintem ez fejlődés.


A másik amit tanácsoltak, hogy tanuljam meg a tankönyv szövegét, ami az én könyvemből leckénként, kb 18-20 mondat. Hát elég sok idő megtanulni, de így kész mondataim vannak és azon csak kicsiket kell változtatni és lesznek belőle más mondataim is. Ez baromi hatékony, de nagyon nagy türelem kell és akarat.


Ezt hallgatom, az elsőt kikeresem a keresőben, mert a januári párbeszéd nem látszik. Olyan szappanopera jellegű mint a barátok közt, az elején két ember elmondja miről lesz szó a közepén a nagyon lassú párbeszéd és a végén megint összefoglalják miről volt szó.


[link]

2011. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!