Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nulla nyelvtudással, egy...

Nulla nyelvtudással, egy német alapfokú nyelvtudást mennyi idő/tanóra alatt tudok elsajátítani?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy átlag ember napi 1-2óra tanulással és heti 2x2óra nyelvtanfolyammal mennyi idő alatt tanul meg alapfokon németül? (az egyik tanfolyam ajánl egy 60órás képzést, állítja hogy ennyi idő szükséges ahhoz hogy a nulláról alapfokon megtanuljak németül) Tapasztalatok? ...És ez után belevágnék a középfok tanulásába (ennek az ideje/óraszáma is érdekelne, hogy alapfokról középfokra eljutni mennyi idő kb), aztán esetleg egy nyelvvizsga, de külföldi munkavállalás érdekében szeretném megtanulni a nyelvet, nem nyelvvizsga papírért... Lehetséges hogy egy februári kezdéssel augusztus-szeptemberre eljussak a középfokig?
2012. jan. 14. 20:06
1 2
 1/13 .:Laci:. ***** válasza:
100%

felejtsd el azt a képzést...

én most járok nyelviskolában, intenzív kurzusra. áprilisban lesz a nyelvvizsgám és addig van 440 német órám napi 4 órára bontva és addig még ugyan ennyit kell(lene :D) itthon is gyakorolni, ahhoz, hogy egy jó eredményt érjek el. októberben kezdtem és áprilisban végzek, ha bukta van, 20000 a pótvizsga díja.

alapfok és középfok közt hatalmas különbség van, középfokban rengeteg nyelvtan és új szó jön még. óraszámot nem tudok mondani csak tippelni, de sztem kb olyan 1 v, mire olyan szinten leszel, amivel meg tudd csinálni.

2012. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hűha,ez komolyan hangzik :-S köszi hogy megosztottad a tapasztalatodat! Akkor jó ha egyáltalán alapfokig eljutok a 60tanórával + rengeteg itthon tanulással?! júúújjj
2012. jan. 15. 09:31
 3/13 .:Laci:. ***** válasza:
100%
hát kb...van nálunk olyan tanfolyam is, amiben 120 óra német van, de ők nem nyelv vizsgáznak. valami vizsgát csinálnak, de állami nyelvvizsgát nem kapnak csak egy papírt amin rajta van, hogy részt vett 120 német órán...azzal meg nem sokra mennek. mi megcsináltuk az ő vizsgájukat(A1) 64 óra után, és olyan 80%-os lett nekünk.
2012. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem! Hát nekem nem papír kell hanem egy minimum tudás, amivel eltudnék indulni úgy hogy azért megértessem magam aztán külföldön fejleszteném a tudást. Ha meg esetleg az alapfokkal nem tudok kint mit kezdeni akkor itthon tovább a középfokra.
2012. jan. 15. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A középfok kb. 1000 óra, az alapfok ennek mondjuk a fele, vegyük 500 órának.


Ez napi átlag 1,5 órával egy évi tanulás. Nagyobb intenzitással ennél gyorsabban megy.

2012. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nekem azt mondták heti 2x2óráva kevesebb mint 4hónap alatt 60tanóráva elérem az alapfokot, és számoljunk hozzá + napi 1óra tanulást otthon (mert az a minimum) így legyen mondjuk + 110óra otthon tanulás = 170óra, de azt állítod kell 500 óra (közel 3szor annyi idő, mint amennyit egy nyelviskolában mondanak) Saját tapasztalatod, vagy csak egy elgondolás? Köszi a véleményedet!
2012. jan. 15. 16:38
 7/13 .:Laci:. ***** válasza:
100%
KB 500 óra kell! nekem 440 rám lesz nyelvvizsgáig + amit itthon tanulok, a tanáraim azt mondják mindig, hogy napi 4 órát kellene tanulnom itthon is még a suliban eltöltött 4 óra mellett ahhoz, hogy jó nyelvvizsgám és olyan tudásom legyen amivel már tudok mit kezdeni külföldön. a 60 óra nagyon karcsú sztem egy alapfokú nyelvvizsgához. az a tanfolyam sztem csak átverés, hogy pénzt szedjenek ki belőled. 20000 a pótvizsga díja, tehát nem elképzelhetetlen, hogy erre mennek.
2012. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pótvizsgadíjra nem mehetnek, mert ez csak egy tanfolyam, nem nyelvvizsga felkészítő. Mint már mondtam nekem nem papírra van szükségem, hanem annyi tudásra hogy külföldön megértessem maga... még nézegetem melyik suli mit ajánl és mennyi pénzért, aztán remélem februártól elkezdhetem a tanulást.
2012. jan. 16. 16:19
 9/13 .:Laci:. ***** válasza:
100%
szerintem 60 óra kevés hozzá, hogy külföldön boldogulni tudj...én is külföldre akarok menni és parázok, hogy ez az alapfok nem lesz elég amit csinálok...jobb biztosra menni, nameg ez a nyelv dolog olyan, hogy nem elég bemagolni a szavakat meg a nyelvtant, gyakorolni kell a párbeszédeket, bemutatkozást, vásárlást meg ilyeneket. neked kell fejben össze rakni a mondatokat, a kész mondatok nem minden helyzetben lesznek jók, van amikor sőt nagyon sok esetben neked kell össze rakni a mondataidat. ha van szókincsed már az egyik része megvan, ha tudod a nyelvtant megvan még 1, de a nem tudod, hogy hogy kell mondani a szavakat, hogy melyik szót hova kell rakni a mondatban, ha nem tudod melyik szó mi a mondatban melyik helyre kell, akkor hiába magoltad be a szavakat meg a nyelvtant, ha nincs gyakorlatod, nem mész semmire se a tudásoddal kint. persze nem kell megfogadnod amit mondtam, mehetsz a 60 órásra is, ez csak egy vélemény.
2012. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elfogadom a véleményedet,és örülök hogy a saját tapasztalatodat megosztottad velem. Segítettél. Majd 1-2hónap múlva már kiderül mennyire megy a dolog, és nincs kizárva hogy neked lesz igazad. Bár örülnék ha minél előbb elérném a célom...
2012. jan. 17. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!