Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni angolul, ha a felsőfokot szeretném elérni?

Figyelt kérdés

Tanultam és most is tanulok angolul,de nem eleget. Ha járnék magántanárhoz, mindennap, akkor mennyi idő alatt sikerül elérni a felsőfokot(tisztába vagyok vele, hogy évek ezek, de mégis hány év)? (most 9.es vagyok)

XX :)


2012. jan. 28. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, hogy milyen a nyelvérzéked.
2012. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

2 év alatt simán el lehet érni egy közép vagy közép közeli tudásról


De ez olyan sok mindentól függ, hogy ennél pontosabbat nem tudunk mondani:

1) Hol tartasz

2) Milyen a nyelvérzéked

3) Hogy tanulsz

4) Csak épp, hogy át akarsz csusszani vagy 90%-osat akarsz írni

5) Nyelvérzék

6) Tanár

7) Lehetőségek

2012. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fuuton ***** válasza:
73%
Leginkább a szorgalom a fontos, nézz sok filmet angoul (napi szinten!), ha TV-zel, angolul nézd, csak angol zenét hallgass, angolul olvass, és járj lehetőség szerint tanárhoz. Így egy év alatt simán megvagy.
2012. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Minden nap nem fogsz tudni magántanárhoz járni, azok ált. nem érnek rá mindig... :)


Különben tényleg rengeteg mindentől függ, nagyrészt attól, hogy hol tartasz most, milyen a nyelvérzéked, és hogy mennyit vagy hajlandó vele foglalkozni. Ha érdekel magántanár, írj üzenetet, nekem vannak nyelvvizsgára készülő tanítványaim. Két éve csináltam a felsőfokúm, úgyhogy biztos tudok segíteni. :)


/18 éves végzős gimnazista, angol szakra készül. :)/

2012. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nulláról, átlagos képességekkel, motiváltan, jó módszerrel kb. 1000 óra.


"Ha járnék magántanárhoz, mindennap"


Akkor egy vagyont rákölthetnél arra, ami egyébként nem kerül pénzbe, mert felsőfokon még nem nagyon kell magántanár.

2012. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bécs P ***** válasza:

Szia,

szerintem kb. 1,5-2 év. De ez sok mindentől függ. Én az angolt magamtól tanultam meg, mert német tagozatos voltam. Átfutottam az üzeneteket, és szerintem is az elsődleges az, hogy nézz angolul filmeket, sorozatokat, olvass angolul, ha anyanyelvi nem megy, akkor pl. az Oxfordnak vannak könnyített olvasmányai(vagy Penguin Readers). Ezeken felül nem árt aktívan használni a nyelvet, ha másképp nem megy, chatelni (pl. penpalworld). Én annó a szókincsre nagyon rámentem, a nyelvtanból csak a lényeget tanultam meg, nekem a legtöbbet a beszélgetés, sorozatok/filmek nézése, podcastok, valamint a kifejezések, szavak tanulása (akár szövegből) adott. A nyelvérzékkel nem teljesen értek egyet, sztem mindenkinek van, max nem a legjobb stratégiával tanul.

2022. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!