Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nehézségű a latin...

Milyen nehézségű a latin nyelv egy teljesen kezdő számára? Szép nyelv?

Figyelt kérdés

Jogira akarnék menni, de van olyan könyvem ami kezdőknek van a jogi latinhoz....hát első ránézésre nekem nagyon nehéz az irdatlan sok ragozás miatt...


Német és angol középfokúm van, viszont érdekel a latin nyelv. Egy teljesen kezdő számára ( a rohadt sok ragozás miatt) mennyire nehéz?


Szerintetek szép nyelv?



jah és még egy FONTOS : Ha az egyetemen tanulunk jogi latint az elég akár egy átlagos társalgáshoz is (vagy esetleg nyelvvizsga) vagy teljesen más?


2012. jan. 31. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

gimiben tanultam latint, én nagyon nehéznek tartottam a rengeteg ragozást. szépnek szép, de iszonyú nehéz.


főleg az volt a gondom, hogy olyan egyformának tűntek a szavak végződései, egyáltalán nem tudtam ráhangolódni a nyelvre. próbáld meg és meglátod, hogy fog menni.

2012. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanultam, és megbántam,hogy különösebben nem foglalkoztam vele akkor még... elsőre nehéz lehet, de ha az ember rákap, akkor semmivel sem lesz nehezebb , mint más nyelv. én is a jogra készülök, remélem összejön. :)
2012. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Kivel szeretnél te latinul társalogni? Nem zavar, hogy holt nyelv?


Egyébként alap-középszinten nem olyan nehéz. A németnél sztem nem bonyolultabb.

2012. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy holt nyelv, de a társalgást csak átvitt értelemben értem.
2012. febr. 1. 06:18
 5/7 webnyelv ***** válasza:
91%

Nehéznek nehéz, főleg a névszóragozás, az biztos. Mondjuk az igeragozás sem leányálom.

Igazán nehézzé szerintem a latin tanítási módszere teszi. Mivel holt nyelv, nekünk teljesen passzív módon tanították. Szóval pl. mondatokat alkotni nem is kellett, hanem csak nagyon bonyolult mondatokat kellett magyarra fordítani, és ez nagyon megnehezíti. De lehet, hogy valahol nem így tanítják, nem tudom.

Szóval míg pl. a német igeragozást úgy is gyakoroltatják, hogy te mondasz és írsz az igékkel mondatokat, addig a latinnál csak olvasol mondatokat és azokat kell megérteni, ez nagyban megnehezíti a nyelv elsajátítását.


Egyébként semelyik nyelv nem lenne nehéz, ha egyszerre mindig csak annyit tanítanának belőle egy órán, amit az ember agya feldolgozni is képes.

2012. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem annyira nehéz-
2017. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
78%
Én amikor elkezdtem tanulni egyből ráéreztem, és azóta is nagyon jól megy. Bár tanítási módszertől is függhet, de ha ráérzel a nyelvre szerintem semmi gond nem lesz vele
2022. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!