Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség, mikor kell...

Mi a különbség, mikor kell present perfect-et, és mikor present perfect c. -t használni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 31. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

C-nál maga a cselekvés fontos, illetve annak következménye van: -Why are your hands so dirty?- I've been gardening. Tehát azzal foglalkoztam, hogy kertészkedtem (huzamosabb ideig, az persze lehet csak egy óra is)Gyakran, de nem feltétlenül ennek valami látható nyoma van. He's been shopping for three hours. Itt például nincs látható nyoma, de a beszéd pillanatát megelőzően hosszasabban folyt a cselekvés.

Ez a következmény dolog megvan a simánál is pl I have opened the window, de a cselekvés maga rövid. Néhány esetben mindkettő használható: I've been living here for 2 years ill. I have lived here for two years.

Mondatpárok: He's been writing letters. Azt csinálta, hogy leveleket írt, és lehet, hogy még folytatja. He has written ten letters. Megírt 10 levelet, befejezte, az eredmény a fontos.

2009. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A folyamatos perfect még a beszéd időpontjában is történik, ez a lényeg. Az előző példával élve: I've been gardening-kertészkedtem, és még mindig azt csinálom.
2009. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

19.41-nek az előző: egyáltalán nem biztos, hogy még mindig azt csinálja, lehet, hogy épp most hagyta abba.

Pl anyuka hazajön és totál kupi van a gyerekszobában, azt kérdezi "What have you been doing?" Mi a fenét csináltatok? (aminek ez az eredménye). Ha ki van téve a since vagy a for, akkor csinálja még mindig.

2009. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!