Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tudtok a Peregrinus...

Mit tudtok a Peregrinus nyelviskoláról?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék elkezdeni olaszul tanulni, elég sok iskolának a honlapját megnéztem, tájékozódtam, és ez az az iskola, ami így hirtelenjében a legjobban megtetszett!

Szuperintenzív tanfolyamban gondolkodom, a gyors haladás érdekében - noh, meg azért is, mert így hosszútávon pénztárcakímélőbb az iskola.

Van olyan köztetek, aki tanult itt? Érdekelne minden információ, minden kis apróság, legyen az jó vagy rossz! Külön érdekelne a szuperintenzív tanfolyamokról a véleményetek! :P


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2009. máj. 31. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Na kár hogy itt nincs válasz, engem is ez érdekelne.:) Mindjárt feldobom én is a kérdést, hátha... Azóta Te megtudtál róla vmit? Én franciára mennék.
2009. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudtam meg sok új dolgot... Egyszerűen nincs olyan ember a környezetemben, aki konkrétan ide járt volna.

Viszont, ha már így írtál, akkor megkérdezem, hogy szerinted mennyire lehet parasztvakítás ez a sok minden, amit ígérnek? Úgy értem, van itt olyan, hogy alapfok 2 hónap alatt, középfok 5 hónap alatt...

Azt még elhiszem, hogy egy olyan "egyszerűbbnek" mondott nyelvet, mint az olaszt meglehet tanulni elég gyorsan. Gyorsabban, mint egy németet mondjuk, aminek egyébként az elsajátítására szintén ezeket az időintervallumokat adták meg... ez nekem egy kicsit furcsa. Aztán lehet, hogy csak én vagyok a pesszimista és nagy időráfordítással ez tényleg kivitelezhető, de ha az angolból indulok ki, amit már egy ideje tanulok... mondjuk igaz, hogy azt meg rossz módszerekkel oktatták, illetve bizonyos helyeken oktatják még most is.

Noh, de akkor maradjunk az eredeti kérdésnél: szerinted igaz, amit leírnak?


Amúgy pedig Téged is szuperintenzív tanfolyam érdekelne?

2009. jún. 8. 16:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen engem is a szuperintenzív érdekel.


Ezt most valahol olvastad is, hogy ezt ígérik, vagy csak kiszámoltad hogy szuperintenzívből hány hétre jön ki a középfok?:) Csak mert most kerestem hogy ezt hol olvastad.

Egyébként 2-5 hónap alatt szerintem még nagyon jó adottságokkal és igazán kemény tanulással is piszok nehéz lenne valakinek ilyen szintet elérni, de nyilván nem lehetetlen. Csak hát ritka, mert ahhoz non-stop az adott nyelvvel kell foglalkozni, nem csak az órán.:) Ilyen ígérgetésekre én már nem szoktam odafigyelni, úgyis a saját szorgalmunktól függ, csak legyen jó a tanár, de a fejünkbe önteni ő sem tudja a tudást.


Egyébként én felhívtam a sulit mert volt néhány kérdésem, és nagyon kedves volt a nő, de nem tapadós-beszippantós, aki rögtön rám veti magát, ez pozitív volt:) Volt olyan suli ahol azzal riasztottak el, hogy alig tudtam letenni a telefont, teljesen rám szállt h iratkozzak be.:)


Még sosem voltam sehol nyelvtanfolyamon, csak középsuliban és felsőoktatásban tanultam nyelvet. Szóval eleve sötétben tapogatózom. Viszont csak pár hónapom van és aránylag korlátozott anyagi lehetőségeim hogy ezzel foglalkozzak, aztán nyelvvizsga. 10 éve "tanulok" franciát de sajnos nem sok érzékem van hozzá:( Nem tudok megszólalni, és folyamatában alkalmazni a megtanult nyelvtant. Viszont most nincs időm váltani, erre kell ráfeküdnöm.


Azért jó lenne megtudni vmit erről a nyelvsuliról. Olvastam róla jót is rosszat is fórumon, jó többségben volt, de eleve elég kevés volt.


Én is feltettem itt a kérdést de hát...:)

2009. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nagyon régi, 2006 vége... de azért nézd emg, ha esetleg még nem akadtál rá:

[link]

2009. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nyelvcenter.hu-ról találtam még két 2009-es bejegyzést:


"Sziasztok!

Én először a Katedra nyelviskolába jártam és a helyszínekkel meg voltam elégedve , de sajnos én drágának találtam, tudom nem mindenkinek terheli meg a pénztárcáját,de az enyémet nagyon, pl: a katedrában egy könyvet 3 tanfolyam alatt vettünk át és egy tanfolyamnak az ára is elég húzós!

Ezután mentem a Peregrinus nyelviskolába és itt egy tankönyvet át tudtunk venni egy tanfolyam alatt és árban is sokkal jobban jöttem ki. Tudtam részletben fizetni ami szerintem már egy jó pont és ezen kívül kedvezményeket is kaptam!Nekem bejött tudom ajánlani mindenkinek "


"A Peregrinus-ba járok most és jó, de nem tudom lesz-e elég jelentkezőjük, hogy induljon majd a folytatás (a nekem való tanfolyam)... + azért máshonnan is várom az ajánlatokat és győzzön a legjobb!"


nyelviskola.hu-n:


"Helló mindenkinek!Látom van sok hozzászólás a nyelviskolát szapuló rovatban én ha tudok segíteni akkor a Peregrinus Nyelviskolát ajánlanám, nagyon meg voltam elégedve kedvesek voltak a helyszín tiszta és az árak is jók Üdv:Kriszta"


euroexam.hu:


"Sziasztok!

Én a Peregrinus Nyelviskolában tanultam és utánna a euro-n nyelvvizsgáztam.

Sikerült és mindenkinek ajánlom a nyelviskolát és a nyelvvizsgát is"


Aztán hogy ezek mennyire reálisak...:))

2009. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze, ezt a nyelviskola oldalán olvastam. Kiindulván abból, hogy korábban én sem jártam még nyelviskolába, az angollal pedig elég sok időt elhúztam már, nehezen tudom elhinni.

De aztán meg elgondolkodom rajta, hogy mi mindent csinál(hat)tam rosszul, illetve, hogy ha valakinek van tehetsége...

Szóval ez egy elég összetett kérdés és a szorgalmat csak azért nem említettem, mert evidensnek találom, hogy ha valaki fizet azért, hogy tanulhasson, akkor nem fogja elhülyülni a tanulást. Aztán ki tudja? :D


Amúgy a neten én is utána olvastam, nagyon sok mindent találtam, ám még mindig maradt pár kérdésem, ezekből tettem fel itt néhányat. :)


Viszont azt még nem mondtam, hogy történt nálam némi programváltozás: nem megyek most mégsem nyelviskolába. Ennek több oka van, amivel most nem szeretnélek fárasztani.

Viszont a nyelvtanulásnak ezt a formáját csak egy rövid időre teszem félre, később mindenképpen fogok járni. De, hogy ide vagy esetleg máshova, azt még nem tudom. De keresgélek és kérdezősködöm továbbra is, hátha megtudok valamit. Amit akkor természetesen Veled is megosztok! :P

2009. jún. 8. 21:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm!:) Ha megtudok valamit, akkor a jövőre való tekintettel én is szólok, ezek szerint még jól jöhet Neked is. Pláne ha belevágok, és személyes tapasztalataim lesznek...:) Ha így lesz mindenképp jelzem.
2009. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én hétfőn kezdem franciából a szuprintenzív tanfolyamot.

Jövőhéten beszámolok milyen.

2010. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a segítséged! Remélem minden rendben fog menni! Várom az információidat és sok sikert a tanfolyamhoz!!! :)

2010. febr. 18. 12:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem írni eddig.

Szóval elindult a tanfolyam, kőkemény ez a szuperintenzív. Rengeteg anyagot veszünk, és nagyon sokat kell tanulni. A tanár kedves, nagy a tudása, mindíg felkészült.

Az ügyintézők is segítőkészek, lehetett 2 részletben fizetni.

Viszont a Francia intézet sokkal szinvonalasabb.

Helyileg is, és én ott nagyon szerettem hogy a tanár francia anyanyelvű.

2010. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!