Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg német...

Hogyan tanuljak meg német nyelvű szöveget?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nyelvvizsgára feltétlenül szükséges megtanulnom 5-6x háromnegyed oldalas német szöveget megtanulnom. De valahogy nem sikerül, gondolom, a módszer miatt. A tanárom azt javasolta, hogy olvassam fel, vegyem fel magnóra/lejátszóra, aztán mondjam fel lejátszóra, majd ellenőrizzem le, mit hogyan mondtam.

De ez nekem nem segít, több órás próbálkozás után is csak az első sort tudom. Pedig nem nehéz..

Valakinek van valami jó tippje, vagy tapasztalata, hogyan lehet könnyen megtanulni szövegeket?

Köszi!

18/L


2012. febr. 3. 13:37
 1/4 eszternagy válasza:
Én érettségire tanultam meg a 26 tételt úgy, hogy megtanultam magyarul meg a nehezebb, új szavakat, amik előfordultak benne többször átismételtem, majd amikor használnom kellett a tételt ott helyben fordítottam át németre a megtanult magyar szöveget. De azért napi 1-2-szer átolvastam az eredeti szöveget is. Nekem nagyon bevált ez a módszer.
2012. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 eszternagy válasza:
Ja, és ha nem írsz túl csúnyán, hasznos ha a kézírásodat tanulod, sokkal könnyebb, mint nyomtatott szöveget, ez még azokra is igaz, akik nem vizuális típusok.
2012. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik nyelvvizsgára sem követelmény, hogy fixen betanult szövegekkel készülj fel. Nyilván a szövegnek a tartalma a lényeg, vagy pedig a szövegekben szereplő szavak/kifejezések.

Gondolom nem te magad írtad a szöveget, és így persze hogy sokkal nehezebb megtanulni.

beszéld meg a tanárral, hogyha pl. van benne valami bonyolult hosszú mondat, hogy azt hol lehetne szétbontani, egyszerűsíteni. Középfokra készülsz? Akkor már kell hogy legyen annyi némettudásod, hogy esetleg magad is egyszerűsítesz egy kicsit a mondatokon.

Ha pedig a szövegben szereplő kifejezéseken van a lényeg, akkor azokat írd ki külön, és tanuld meg őket úgy. Vagy írj a kifejezésekre más-más példamondatokat.

ja és persze a szövegnek minden szavát értened kell, tudnod kell mit jelent magyarul, vagy hogy ez és ez a szó miért kell hogy benne legyen a mondatban.

2012. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Saját szöveg, én írtam..

de azért köszönöm az eddigi tippeket!

2012. febr. 3. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!