Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanúltatok meg...

Ti hogyan tanúltatok meg beszélni angolúl?

Figyelt kérdés

feliratos filmek? zeneszovegek? mi a leghatásosabb? suliban elég uncsik az angolórák, csupa szabály az egész, meg aztán szerintem nemkell majd a való életben is annyi idot használni, mint amennyit a suliba belénktoltenek.

szóval, mivel lehet a legjobban angolt tanulni?

18 éves vagyok.


2012. febr. 9. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát elsőnek magyarUL tanultam meg (javaslom neked is már bocs) és utána kezdtem az idegen nyelvekkel.

Egyébként tényleg a filmek, sorozatok a legjobbak. Pár éve kezdődött nálam a nagy angol mániám, akkor kezdtem el nézni a Gossip Girl-t és tiszta függő lettem, éjjel nappal azt néztem és egyszer csak azt vettem észre, hogy tudok angolul :) Zeneszövegekkel az a baj, hogy pocsék a nyelvtanuk, de szókincs bővítésre tökéletesek. Illetve nekem volt tanulótársam, akivel szóbeli témaköröket dolgoztunk fel. Plusz könyvek, melyeket egyedül csináltam, de mind self-study, szóval nem volt velük gond.

Egyébként azóta már én magam is tanítom az angolt.

2012. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az, hogy elírok egy szót, nem azt jelenti, hogy nemtudok magyarul, hisz te is megértetted, hogy mit szeretnék!

amúgy koszi.

2012. febr. 9. 21:20
 3/7 anonim válasza:
Olvass angol könyveket, nézz műsorokat, először kezdheted a rajzfilmekkel, mert azoknak könnyebb a szövegük. Ne haragudj, de nem értek egyet, veled, mert a szabályok igenis sokat segítenek és nagyon fontosak és sokat fogod használni őket. Az angolok használják és ha nem tudod a szabályokat, nem fognak megérteni.
2012. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt, nekem sokat segített az oldalon ír az input módszerről, ami nagyon hasznos.


[link]

2012. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor már most rosz irányba mész.


Jó lehet, hogy mindennapi beszélgetésben nem jön elő mindenórában a Past, illetve Future Perfectek, de bőven előkerül még mindennapi beszélgetésben is. Ezek nem olyan elhanyagolható dolgok. Kötőmódra azt mondom, hogy egyefene most már mindegy erőltetni, de igényesebb környezetben még az is előkerül.


A nyelvtan ismerete is fontos egy nyelvhez, ilyen korban már sokkal lassabban fog a jó nyelvtan rögzülni auditív módon főleg, hogy sokszor fogsz találkozni rossz nyelvtant használókkal.


Amúgy pedig mident. Feliratos vagy anélküli filmek, könyvek (ha van rá lehetőség hangoskönyv), feliratos zenék, forumok, chat, angol MMO-k, stb.


Én special MMO-k, forumok, chat és feliratos Japán dalok, animek általá tanultam meg. Persze bejártam órara, de az max. 1-2 szó, illetve a nyelvtan rendszerezésére volt jó. Hangsúlyozom, legfeljebb.


Emellett persze mindig megnéztem azon nyelvtanokat, amikben nem voltam biztos (mondjuk erre nem ajánlom azokat a könyveket, amit mostanában iskolában szokás használni) és kiszótároztam a szavakat.


Különben pedig azt csináld, amit élvezel is. A lényeg, hogy alatta használd az Angolt.

2012. febr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én 10 évig tanultam suliban, és az írott-olvasott angolom JÓ lett tőle, de nem perfekt. Szövegértés és beszéd nem ment egyáltalán. De a szókincsem nagy részét sem a tanórák alatt szereztem, hanem hobbikból: játékok, filmek, minden angolul ment, hogy motiváljon a fordítása, ha nem értem, dalszövegeket is fordítgattam néha. Meg neten kerestem levelezőtársakat. Így 1 év alatt többet tanultam, mint előtte 10 alatt.


Ezzel végigcsináltam egy 2 hónapos szakma tanfolyamot, ami végig angolul ment, és most Angliában dolgozom napi szinten használva... Nyelvtanilag helyesebben beszélek, mint ők. Szóval a nyelvtan nem fontos.


Én leginkább a filmeket javaslom, mert ott ragad a legtöbb a hallottak alapján. Hallod, milyen kifejezéseket használnak. A legtöbb igeidőt eleve nem használják rendszeresen, csupán kifejezésekben. Filmnél sztem először a magyar felirat ajánlott, majd később angolra váltani, s ha magabiztos vagy, ki is kapcsolhatod már. Jó talán, ha olyat nézel, amit már láttál, és akkor megállhatsz szótárazni közben.


De találd meg mi az, ami téged leginkább motivál! Sok sikert!

2012. márc. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsó...nagyon-nagyon szépen koszonom! énis pont igy állok a sulistanulással! mégegyszer koszonom neked!!
2012. márc. 10. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!