Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövőhéten az iskolában nyelvvi...

Jövőhéten az iskolában nyelvvizsgapróba lesz. Hogyan készüljek rá?

Figyelt kérdés
Nyelvi tagozatra járok, és most egy próbanyelvvizsgát írunk. Az írásbelivel nincs gondom, de a szóbelire hogyan készüljek? Azt hiszem euro típusút írunk, de az euroexam honlapján nem találtam semmi érdemlegeset. Vannak tételek, vagy hogy működik ez? És miket nézzek át rá? Ja középszint(B2) amúgy.
2009. jún. 5. 14:05
 1/5 anonim válasza:
Ha próba, akkor nincs tétje, nem? Egyébként nézz/hallgass/olvass idegen nyelven.
2009. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én a szóbeli részre nem tudok, hogy mit tegyek. Tudom hogy nincs tétje, de azért nem akarok beégni! Nem tudom, hogy milyen egy nyelvvizsga szóbelije. Tapasztalatok érdekelnének. Kössz.
2009. jún. 5. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a következőkre számíthatsz:


- Bevezetésként a vizsgáztató feltesz néhány személyes kérdést. Például család, kedvenc dolgaid, egyebek. (Az a lényeg, hogy minél szebb, összetettebb és megfelelőbb mondatot mondj, és nem az hogy igaz legyen. Mert azon is begörcsölhetsz, hogy éppen az nem jut eszedbe másik nyelven...)


- Kapsz képeket és 10 perc felkészülési időt, hogy aztán 2 percig összefüggően beszélj róla. (A felkészülési idő alatt próbálj minél több kifejezés összegyűjteni valamilyen rendszer szerint. Például egy szituációba helyezd bele. Az első 4-5 mondatban elmondod, hogy mit látsz a képen, aztán pedig azt, hogy szerinted ez egy ilyen meg ilyen szituáció, ez és ez történik... Ha más jellegű esetleg tájkép, vagy egy város, nevezetesség, akkor beszélj tapasztalatokról.)


- Aztán szituációs gyakorlatokban tesztelnek le. Ez úgy néz ki, hogy kapsz három szerepkártyát, amin mindennapi szituációk vannak. Ezt kell megoldanod a vizsgáztatóddal.(Legyél mindig udvarias, figyelj a magázódásra és minden egyéb apró dologra; ne ismételd önmagad, használj kötőszavakat a gondolkodási időd alatt és őőő és öhm felvezetéssel fűzd a következő gondolatokat. Illetve mindent vess be, amit az adott témakörben tanultál.)


- Utoljára pedig egy másik vizsgázóval együtt kaptok egy kártyát, amit közösen megoldva és megvitatva kell teljesítenetek. (Próbálj rugalmas lenni és ne erős dolgokkal dobálózni, hogy a másik is megértse amit mondasz. Akkor talán ő sem fog olyan dolgokat mondani, amit te nem értesz. Így frappáns, egyszerű, de nagyszerű dolgot művelhettek közösen.)


A leggyakoribb témák:

- család, történelem, földrajz, állatok és a környezetünk, foglalkozások és munkahelyi dolgok, vélemény nyilvánítás, leírás, jellemzés, mindennapi élet, szabadidő és szórakozás, egészség, ház, számítógép, országok, kultúra, utazás, érzelmek, kritika, személyiség és a feladatleírások nyelvezete.


Minden esetben az adott nyelven gondolkozz. Soha ne az vezéreljen, hogy magyarul kigondolsz valamit, amit majd átfordítasz... Kutakodj a kifejezések és a témában tanult szavak között a fejedben és illeszd őket ügyesen össze!


Ami a legfontosabb, hogy ne stresszelj. Később nem foghatod arra, hogy izgultál...

Szerintem ezeknek nézz utána, de előző délután és aznap már ne tanulj és ne bújd a jegyzeteket. Az utolsó pillanatban szerzett tudás nem tudás, csak összekever és idegesebb leszel.


Csak ügyesen!


Milyen nyelvből vizsgázol? =)

2009. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsánat, ne őőő és öhm kötőszavakkal fűzd a gondolatokat... de érted a lényeget... fáradt vagyok :D
2009. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!! Irtó hálás vagyok:)

angolból amúgy. augusztusban lesz az éles vizsga, ez pedig egy próba, hogy ki mennyire áll készen rá. Hát remélem sikerül. Még1x köszönöm! :)

2009. jún. 5. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!