Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van vmi értelme annak hogy...

Van vmi értelme annak hogy angol nyelvű könyveket OLVASOK és a felét se értem? Tényleg lehet így fejlődni?

Figyelt kérdés

Kb olyan középfok körül vagyok itt kb 5 éve leragadtam. De most ismételten elővettem az angolt, mert újra rádöbbentem h MuszáJ megtanulnom.

Vkitől régen halottam h jó ha olvasok,mert az fejleszt.DE MIT ??:D

Én általában gyerek könyveket olvasok de nem igazán tudom lefordítani sőt olyan is van hogy minden szót ismerek de még se megy a fordítás...


2012. márc. 3. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem van értelme. Gondolom nem régóta kezdtél el olvasgatni angolul, időbe telik, míg megszokod. Arra figyelj, hogy ne úgy fordítsd magadban, mintha egy nyelvvizsgán kaptad volna lefordítandó szövegként, hanem valahogy a szöveg egészét próbáld megérteni, hogy nagyjából miről van szó. Nem kell ehhez mindent szó szerint tudni. Max ha valamelyik részben túl sok az idegen szó és nagyon nem érted mi van benne, akkor előveszed a szótárat, megnézed, és lám, lehet már meg is jegyzed utána és máris bővült a szókincsed.

De ha tényleg sok idő után se megy, először kezdd inkább filmekkel, magyar felirat nélkül (vagy legalábbis engem zavarna ha ott lenne magyarul, mert nem figyelnék arra mit mondanak angolul... :D), és ott úgyis jobban megérted a dolgokat, mert van hozzá kép, lehet sejteni, hogy miről beszélnek. :D

2012. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
LEFORDÍTOD??? Ugyan minek?
2012. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az első írta.

Adj még időt magadnak, hidd el érdemes.

Ne fordítgasd magadban a szöveget, főleg ne mondatról mondatra. Olvass el egy pár mondatból álló bekezdést, utána állj meg, hogy értetted-e hogy miről szól. Pl. megértetted, hogy Micimackó kereste Malackát és az elbújt. Nem számít, hogy tudod-e, hogy a rekettyebokor mögé bújt, és Micimackó kétségbeesetten kereste a fa odvában. Csak értsd a történetet. Később egyre jobban összeáll.

2012. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Akkor még ne olvass könyveket. Lehet nem sok idő kell már hozzá, hogy sokkal jobban tudd élvezni, mert két szót lehet hogy nehéz kikövetkeztetni egy mondatban, de egyet már nem. Érted :)

Javaslom nézz sok sorozatot (valami egyszerűbb nyelvezetűt) angol felirattal.

2012. márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak az egyszerűsített olvasmányok, különböző szinteken. Minden nyelven léteznek ilyenek, idegennyelvű könyvesboltokban megtalálod, talán id.ny. könyvtárakban is.

Agatha Christie meg önmagában is elég egyszerű, ugyanakkor élvezetes stílusú és lebilincselő. A legjobb minden nyelvtanulónak! (Nemcsak angol, mert fordításban bármilyen nyelven olvasható!)

2012. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!