Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leellenőrizné a fogalma...

Valaki leellenőrizné a fogalmazásomat? (Német)

Figyelt kérdés

Szóval, a könyvünkben lévő cikkről kellett leírni a tartalmát...Remélem sikerült, 10.osztály,Tangram könyv

A cikk lényegében a fiatalokról szólt és hogy hogy élnek manapság, elköltöznek, otthon maradnak stb...

Köszönöm a segítséget!


Dieser Artikel händelt von dem Leben der jungen Leute. Der Artikel gibt einige Information über die Wohngemeinschaften und über die heutzutage Situation von den jungen Leuten. Einige Junge bleiben im Elternhaus weil sie kein Geld für eine eigene Wohnung haben.Zwar einige Junge könnten in einer eigene Wohnung wegziehen, aber sie wollten im Elternhaus bleiben, weil sie den Rund-um-die-Uhr-Service genißen möchten. So die beste Frage von diesem Artikel würde: Wie junge Leute wohnen heute?


Nagyon szeretem a németet, úgyhogy remélem nem írtam nagyon nagy hülyeséget...


2012. márc. 11. 10:04
 1/3 anonim válasza:
egész jó lett.
2012. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*händelt sich UM das Leben..

*Im Artikel gibt' s... über den Wohngemeinscdhaften

* simán ziehen, nem kell a weg

*junge Leuten wohnen


ennyit találtam, de mondjuk a második mondatot nem von-os szerkezettel kéne sztem írni, az köznyelvi inkább, hanem rendes birtokos szerk.(amit én nem tudok normálisan)

2012. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jav.

handelt vom Leben (der jungen Leute)

2017. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!