Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg annyira nehéz egy...

Tényleg annyira nehéz egy alapfokú angol nyelv vizsga? Ismerősöm sem tanulta sosem és azt mondja, hogy így nagyon nehéz. Máshol meg azt olvastam, hogy akár 3 hónap alatt meg van egy alapfokú nyelv vizsga. Akkor most hogy is van ez?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha soha nem tanult angolul, akkor persze, hogy nehéz.

Amúgy nagyon könnyű és nem is ér szinte semmit, középfoknál kezdődik a nyelvtudás. Pár hónapos intenzív tanulással, lehet, hogy 3 is elég meg lehet csinálni, de inkább a középfokra hajts rá, nem vészes az sem, és az alapfok még felvételinél sem pluszpont.

De hogy nehéz-e ez emberfüggő, így nem is lehet rá válaszolni. Nekem pl a felsőfokú angol nyelvvizsga nem volt nehéz, de a gimiben majdnem megbuktam bioszból. Kinek mi megy... :D

2009. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én két éve vizsgáztam Pécsen alapfokból, és valóban elég nehéz volt. Hozzá kell tennem, hogy előtte én is jártam 3 hónapos felkészítésre, mindennap 4-5 órát. Ennyi idő alatt szerintem meg lehet tanulni a nyelvet. Mondjuk nekem nem volt teljesen ismeretlen a nyelv, de sok ismerősömnek sikerült 3 hónap alatt megtanulnia az alapokat.
2009. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem nem nehéz. énis 0ról kezdtem az angolt, és 3 hónap múlva megvolt. a nyelvtant egyedül tanultam, csak beszélgetni tanultam mással. minden csak akarás kérdése ;)

2009. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek.
2009. jún. 16. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberfüggő,hogy mennyire nehéz.Lehet valakinek nagyon könnyű,valószínűleg ez az ember rendelkezik nyelvérzékkel és szereti az angolt.Viszont egy másik ember utálja az angol órákat,valószínűleg neki nehéz megszerezni az alapfokút,mert nem szereti az angolt.
2009. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!