Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen diplomás (gazdasági)...

Milyen diplomás (gazdasági) képzések vannak ahol elég az általános középfokú nyelvvizsga és nem kell szakmai?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs.

De ha van középfokúd, akkor nem nagy ügy belőle szakmai közepet csinálni. A nyelvtan ugyanaz, csak némi szókincsfejlesztés kérdése az egész.

2012. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gazdasági szakokon kérik a szakmai középfokot. De ha nem tudod időben megszerezni, akkor is kézhez kapod a papírodat, igaz nem keményfedeles oklevél lesz, hanem csak egy A4-es papír, de igazolja, hogy elvégezted a szakot, csak éppen nyelvvizsgád nincs. Sőt, az egyetemek nyelvi vizsgái is ezt fogják helyettesíteni, csak még nem tudni kiknek és hogyan...

Ha pedig OKJ-re mész, ott azt hiszem elég a sima középfok, nem kell szakmai, de az ugyebár nem diploma...


Nem nagy cucc a szakmai középfok, nekem 2 is van (angol, német) és nem vagyok nyelvzseni.. :D

2012. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem nehéz szakmai közepet csinálni,nálunk van is utolsó előtti félévben ilyen tárgy,ami a nyelvvizsgára készít fel. amúgy meg,én inkább csináltam egy általános felsőfokút,szakmait csak héba-hóba tanulgattam,de nem nagy kunszt
2012. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!